Strona główna Aktualności

Wyjazd do Kodnia

Wyjazd do Kodnia na ogólnopolską akcję „Różaniec do granic”

Akcja Katolicka naszej parafii, 7 października 2017, w święto Matki Bożej Różańcowej organizuje wyjazd do Kodnia wzdłuż granic naszej Ojczyzny, w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Różaniec do granic”. Koszt wyjazdu - 60 zł.

Zapisy u ks. Zbigniewa lub w kancelarii.

Program wydarzenia:

W kościołach stacyjnych (wyznaczonych prze diecezje)
10:30 - Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11:00 - Eucharystia
12:00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
14:00 - Modlitwa różańcowa
15:30 - Modlitwa na zakończenie

Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła

NAWIEDZENIE FIGURY
ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ
NA GÓRZE GARGANO

Parafia Najczystszego Serca Maryi
Warszawa, ul. Chłopickiego 2
20-22 września 2017

DZIEŃ PIERWSZY – ŚRODA 20 września 2017

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania.
18.00 – Powitanie Figury (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.
20.00 – Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

DZIEŃ DRUGI – CZWARTEK 21 września 2017

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
16.30 – Spotkanie dla dzieci z błogosławieństwem przy Figurze św. Michała Archanioła.
18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. (Mile widziany zespół odnowy w Duchu Świętym lub inny).
21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

DZIEŃ TRZECI – PIĄTEK 22 września 2017

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi, poświęcenie figury i procesja na zakończenie nawiedzenia.

Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.

Ofiary składane na tacę na Mszach świętych w czwartek i piątek są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie prowadzone przez Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, oratoria, praca misyjna i wydawnicza, budowa kościoła św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi).

Festyn rodzinny – Bądźmy razem

W niedzielę 10 września 2017 odbędzie się parafialny festyn rodzinny – Bądźmy razem.

Tornister pełen uśmiechów

Parafialny zespół Caritas wraz z ks. Proboszczem rozpoczyna akcję Tornister pełen uśmiechów - tornistrową "kampanię", która wpisała się w kalendarz działań naszej parafialnej Caritas. Celem akcji jest pomoc dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin w przygotowaniach do nowego roku szkolnego poprzez skompletowanie dla nich plecaków i wyprawek szkolnych.

Akcja polega na rozprowadzeniu wśród ludzi dobrej woli pustych plecaków, które zostaną przez nich wypełnione przyborami i artykułami szkolnymi. Chętnych zapraszamy od niedzieli 6 sierpnia do zakrystii po odbiór plecaków. Przygotowane plecaki prosimy przynosić wraz z kartką informacyjną o wybranym dziecku do parafialnego zespołu Caritas, do zakrystii lub do kancelarii w terminie do 24 sierpnia 2017.

Potrzebne są: piórniki, bloki rysunkowe, zeszyty, kredki, długopisy, flamastry, plastelina, przybory geometryczne, itd. Osoby chętne mogą również kupić tornister i wypełnić go artykułami szkolnymi. Można też przynosić same artykuły i przybory szkolne – przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wystawiony kosz na wyprawki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tak szlachetne dzieło.

Nie bądźmy obojętni - pomóżmy dzieciom odzyskać radość!