Strona główna Aktualności

07:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
08:30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
11:00 – Msza święta dla chorych
12:00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Drogą Krzyżową
16:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
18:00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
(nie będzie Mszy o godzinie 19:30)
20:00 – zakończenie Kościoła Stacyjnego uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, który udzieli bierzmowania naszej młodzieży
21:00 – Apel Jasnogórski

Przez cały dzień jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z Sakramentu Pokuty.

07.04.2017 – piątek – godz. 19:00
XI Grochowska Droga Krzyżowa

Program rekolekcji wielkopostnych

Rekolekcje wielkopostne AD 2017

Ks. Wacław Grądalski

02.04.2017 – Niedziela

09:30 – Msza z nauka dla dorosłych
11:00 – Msza z nauką dla dzieci
12:30 – Msza z nauką dla dorosłych
18:00 – Msza z nauka dla młodzieży
20:00 – Msza z nauką dla wszystkich

03.04.2017 – Poniedziałek

17:00 – Msza z nauką dla dorosłych
18:00 – Msza z nauka dla dorosłych
19:30 – Msza z nauką dla wszystkich

04.04.2017 – Wtorek

Kościół stacyjny – według własnego harmonogramu

05.04.2017 – Środa

17:00 – Msza z nauką dla dorosłych
18:00 – Msza z nauka dla dorosłych
19:30 – Msza z nauką dla wszystkich

07.04.2017 – Piątek

19:00 – XI Grochowska Droga Krzyżowa

Sceny z Wieczernika

9 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w naszym Kościele o godz. 15:30 (aktualizacja - oraz o godz. 19:00) odbędzie się premiera spektaklu "Sceny z Wieczernika" w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego. Spektakl to powrót na deski głośnego dramatu Ernesta Brylla "Wieczernik", napisanego w stanie wojennym i wystawianego jako wyraz sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec tych wydarzeń.

O spektaklu:
Zebrani w Wieczerniku apostołowie i Maria Magdalena – tuż po śmierci Mistrza, w paraliżującym strachu przed prześladowaniami, słuchają echa pogoni za drzwiami w poczuciu klęski. Rozmawiają o tym, czego byli świadkami. Istotę Wieczernika a zarazem to, co czyni dramat aktualnym niezależnie od miejsca i czasu wystawiania, stanowi analiza sytuacji po klęsce. Już nie bezpośrednio po śmierci Mistrza, już nie społecznej, politycznej, jak w latach 80 ubiegłego wieku. Trwamy w nowej rzeczywistości, wchodzimy do nowego Wieczernika, pełnego znaczeń nowych, ale i tych trwałych, niezmiennych. Nadal rozgrywa się tu dramat sumień – zwątpienie, lęk, kryzys wiary. Nadzieję przynosi mistycznie pojawiający się zmartwychwstały Chrystus, On wyciąga do nas ręce i mówi „Pokój Wam”.

Występują: Marcin Kwaśny, Ewa Dałkowska, Antoni Barłowski, i Radosław Pazura.

Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z Ernestem Bryllem

W niedzielę 19 marca 2017 o godzinie 13:15 w naszej parafii odbędzie się spotkanie z poetą, pisarzem i dramaturgiem Ernestem Bryllem, jednym z ważniejszych autorów opozycji w czasach Solidarności. Spod pióra twórcy wyszło kilkadziesiąt tomów poezji, liczne sztuki teatralne, oratoria i musicale. Jego głośny dramat „Wieczernik”, napisany w czasie stanu wojennego, wystawiany, po raz pierwszy w podziemnym obiegu – w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w Warszawie, jako sprzeciw środowiska aktorskiego wobec cenzury władz komunistycznych i przejaw wolności artystycznej, powraca na scenę.

9 kwietnia bieżącego roku odbędzie się w naszej Parafii premiera wznowionego spektaklu w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Straż pożarna ratuje krzyż

W nocy z 2 na 3 marca 2017, podczas silnej burzy, uległ uszkodzeniu krzyż na wieży naszego kościoła. Dzięki interwencji straży pożarnej, po kilkugodzinnej akcji, krzyż został bezpiecznie zdjęty z wieży i przeniesiony do środka kościoła. Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Salve TV.

Informacje również na stronie diecezji oraz na stronie telewizji Salve TV.