Strona główna Ogłoszenia

20 VIII 2017 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela to już przedostatnia niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy też o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.
  2. We wtorek 22 sierpnia o godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Od dzisiejszej niedzieli przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego są wystawione do uczczenia relikwie Św. Jana Pawła II.
  3. W sobotę, 26 sierpnia nasze myśli i serca kierujemy na Jasną Górę, by uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
    „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń” Jan Paweł II
    Msze św. o godz. 7:00. 7:30, 8:00 i 18:00.
  4. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik.
  5. W niedzielę 10 września odbędzie się Festyn Rodzinny – Bądźmy razem. Zapraszamy chętne osoby w przyszłą niedzielę 27 sierpnia na plebanię o godz. 16:00 na spotkanie organizacyjne. Można już przynosić do kancelarii rzeczy tj. fanty do parafialnej loterii, a we wrześniu piec ciasto.
  6. Trwa akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”. Chętne osoby mogą zgłaszać swój udział w akcji i pobrać puste tornistry w zakrystii po każdej Mszy Św. Dokładne informacje są podane w gablocie. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest również kosz na wyprawki szkolne. Tornistry przynosimy najpóźniej do 27 sierpnia do zakrystii lub kancelarii.
  7. Dnia 2 września na pl. Szembeka w godz. 18:30-20:00 odbędzie się koncert upamiętniający 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pt. „Zakazane piosenki na Placu Szembeka”.
  8. W niedzielę 3 września o godz. 16:00 spotkanie dotyczące pielgrzymki do Fatimy.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont schodów naszej świątyni. Wszystkich i wolontariuszy i ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  10. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Florentynę Świech. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…