Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia
Ogłoszenia

24 III 2019 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Drukuj PDF
 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Narodowy Marsz Życia. O godz. 12:00 Msza Św. w kościele św. Anny, o 13:30 z placu Zamkowego wyruszy marsz w obronie życia.
 2. Dziś po Mszach o godz. 9:30, 11:30, 12:30 i 18:00 będą rozprowadzane ulotki o Drodze Lwa. Jest to oferta skierowana do młodych mężczyzn, którzy przeżywają kłopoty osobiste, rodzinne czy problemy związane z wiarą. Więcej informacji na stronie internetowej www.odwazni.pl.
 3. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:15. Droga Krzyżowa w piątki:
  • godz. 16:30 – dla dzieci,
  • godz. 17:30 – dla dorosłych,
  • godz. 19:00 – dla młodzieży.
  Serdecznie zapraszamy.
 4. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 27 rocznica erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej. Okazja do odśpiewania Te Deum Laudamus.
 5. W środę o 16:30 korepetycje dla dzieci i młodzieży. O godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę i w piątek od 17:00 przyjmuje prawnik.
 7. W czwartek 28 marca o godz. 19:00 spotkanie grupy dzielenia się Słowem Bożym ruchu Focolari.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy w naszej modlitwie nowennowej w środę.
 9. W czerwcu planowana jest pielgrzymka Bałtyckim Szlakiem, do Estonii, Łotwy i Finlandii. Program na stronie internetowej.
 10. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
 11. Pomóżmy choremu Alanowi. Więcej na stronie www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka.
 12. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Janusza Figurskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz