Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

29 XI 2020 - I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej wieczerzy ”.
    Msza Św. o godz. 12:30 będzie transmitowana on-line.
  2. W kościele wystawiony jest kosz do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty codziennie o godz. 6:30 rano. Zapraszamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa w roratach.
  5. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Akcja Katolicka rozprowadza świece i sianko na stół wigilijny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie (od godz. 8:30 adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień), w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Polecamy naszym modlitwom ks. Jacka Grzybowskiego – nowo mianowanego biskupa pomocniczego naszej diecezji. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W piątek Msze Św. wynagradzające o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:30. W sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 8:00, następnie Różaniec i adoracja do godz. 12:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy nasz Tygodnik „Idziemy”.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Elżbietę Bogusz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz