Moi Kochani Parafianie

„W każdym położeniu dziękujcie” (1 Tes 5,18)
„Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)

Moi Kochani Parafianie!

Zgodnie z rozporządzeniem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego od jutra tj. od 25 marca do 11 kwietnia 2020 obowiązuje następujące zalecenie:

„W wydarzeniach kościelnych może brać udział jednocześnie nie więcej niż 7 osób łącznie ze sprawującymi posługę”.

Spróbujmy z pokorą i odpowiedzialnością przyjąć to zalecenie w dniu Zwiastowania Pańskiego. W centrum tego dnia jest Maryja – pokorna Służebnica Pańska. Niech Ona nam pomaga w tych trudnych doświadczeniach. W związku z tym na Msze Św. zapraszam tylko te osoby, które zamawiały intencje Mszy Św. Proszę zostańcie w domu. Przyjmijcie duchową komunię św, uczestnicząc we Mszy Św. przez radio czy telewizję.

Umiejmy wykorzystać ten trudny czas w spokoju i ufności. Ten trudny czas jest nam dany od Boga, w jakimś celu i z pewnością Pan Bóg nam pokaże po co, a my rozważajmy w swych sercach z pokorą tak jak Maryja.

Kochani jestem z Wami. Zapraszam do uczestnictwa w transmisji Mszy Św. on-line z naszego kościoła i do wspólnego śpiewania Gorzkich Żali (również on-line), Wy śpiewając rodzinnie w domach, a ja z Wami w naszej świątyni.

Ducha nie gaście. Po tym wyjątkowym i trudnym Wielkim Poście przyjdzie Wielkanoc i wspólnie zaśpiewamy Alleluja.

Wasz Proboszcz