1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący godnie i po chrześcijańsku. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm. Pod chórem jest puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. W Wielki Poniedziałek na zewnątrz przed plebanią od godz. 9:00 wydawanie paczek na Święta. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź rano podczas Mszy Św. i po południu od godz. 17:30.
  3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Rano nie ma Mszy Św. Wszyscy kapłani koncelebrują Mszę Św. wieczorem. Jest to dzień ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii. Święto kapłańskie. Zostańcie z nami i wspierajcie nas swoją modlitwą w tej godzinie. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 18:00 przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Do godz. 21:00 możliwość indywidualnej modlitwy. W czwartek spowiedź tylko w godz. 17:00 do 17:45.
  4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby między 18 a 65 r. życia. Liturgia o godz. 18:00. O godz. 15:00 rozpoczęcie Nowenny do Święta Miłosierdzia Bożego. W piątek spowiedź rano od godz. 7:00 do 9:00 i wieczorem od godz. 17:00 do 18:00.
    Centrum tego dnia jest Krzyż. Bądźcie razem z nami przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Krzyż to znak zbawienia. Największy cud wydarzył się w grobie, w samotności. W ciągu dnia można też nawiedzić Jezusa w świątyni (w godz. 8:00-17:30).
  5. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:30. Od godz. 7:30 do 17:00 poświęcenie pokarmów. W tym dniu jest możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie (7:00 - 18:00). Warto i w tym dniu zachować post aż do liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 15:00 drugi dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Przez cały dzień spowiedź w kościele od godz. 7:00 do 17:00. W piątek i w sobotę o godz. 7:30 ciemna jutrznia z godziną czytań.
  6. W przyszłą niedzielę Wielkanoc. Msza Św. o godz. 6:00. Kolejne Msze Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20:00. O godz. 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  7. Kochani jesteście wspaniali. Bóg zapłać Wam za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o nas, za waszą modlitwę i za dar serca przekazany na konto. Chciałem Wam Kochani napisać podziękowanie. Przyjdzie czas, że osobiście Wam podziękuję. Wasze Imiona zachowuję w sercu, a lista tych Imion jest tak długa jak Litania do Wszystkich Świętych.
  8. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Bóg zapłać Wam Kochani, że pomagacie osobom starszym, samotnym. Popatrzmy wokół siebie, może obok nas są takie osoby. Pomóżmy im. Poinformujcie nas o nich. Wiele osób już zgłosiło się do nas, aby im pomagać. Czekamy na nowe adresy osób, którym chcemy na Święta przekazać paczki.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz