Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

22 XII 2019 - IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś o godz. 17:30 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z uczczeniem relikwii Św. Faustyny i modlitwy do Św. Rity.
 2. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa. Nie ma Mszy Św. o godz. 18:00. O godz. 23:30 modlitwa czuwania. O północy Pasterka. Taca na Fundusz Obrony Życia podczas Pasterki.
 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 8:30, 9:30, 11:00, 12:30 i wieczorem o godz. 18:00. W Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7:00 i 20:00.
  W czwartek 26 grudnia drugi dzień Świąt – porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Taca na budowę świątyń w naszej diecezji.
 4. W piątek 27 grudnia wspomnienie Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas każdej Mszy Św.
 5. W niedzielę 29 grudnia Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i ulotki z planem kolędy.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu kolęda w piątek 27 grudnia – ul. Ks. Jana Sztuki i pl. Szembeka.
 8. W dniach od 30 maja do 5 czerwca 2020 roku planowana jest pielgrzymka Bałtyckim Szlakiem do Sankt Petersburga, Estonii i Łotwy.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Zofię Śladowską, śp. Jana Czmocha i śp. Lucynę Wachowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz