Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

22 III 2020 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Św. śpiewamy Suplikację – „Święty Boże” – jest to modlitwa o odstąpienie choroby. Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami Konferencji Episkopatu Polski i naszego Bpa Ordynariusza. Komunikaty te znajdują się na naszej stronie internetowej.
 2. W związku z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza naszej diecezji zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne. Podczas sprawowanej liturgii w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób jednocześnie. Prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy Św. za pomocą radia i telewizji.
  Nie iść do kościoła w tym trudnym czasie to również wyraz naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego.
  Komunia duchowa daje nam takie same łaski, jak komunia sakramentalna. Więcej o komunii duchowej mówi ks. Tomasz w nagraniu na stronie internetowej – jest to ciąg dalszy misji 2020. Zachęcamy do posłuchania.
 3. W tym tygodniu kancelaria nadal będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
  Parafia to nasz dom, wspólnota. Moi Kochani, jeśli macie problem, pytanie – proszę dzwońcie do swojego proboszcza. Podaję swój telefon 601-430-577. Można również napisać e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jestem z Wami.
 4. Codziennie w tym tygodniu od godziny 15:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17:00 spowiedź z zachowaniem miejsca i warunków aby penitent i kapłan mogli czuć się bezpiecznie. Tym miejscem będzie kaplica Ukrzyżowania, gdzie zazwyczaj jest adoracja.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 6. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów (24 marca), Instytut Pamięci Narodowej postawił tablicę pamięci naszym parafianom – rodzinie Bukowińskich, która uratowała 18 Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Tablica ta znajduje się na terenie kościelnym obok figury Św. Józefa.
 7. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.
  Nie traćmy ducha. Nie ma takiego Wielkiego Piątku, po którym by nie przyszła Wielkanoc.
  W ramach akcji "zostań w domu" polecam ciekawe artykuły i nagrania.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz