Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

15 III 2020 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Św. śpiewamy Suplikację – „Święty Boże” – jest to modlitwa o odstąpienie choroby. Zachęcamy do modlitwy w domu w intencji dotkniętych już chorobą, Lekarzy i całej Służby zdrowia oraz o ustąpienie pandemii.
  2. Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami Konferencji Episkopatu Polski i naszego Bpa Ordynariusza.
  3. W związku z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza naszej diecezji zawieszone zostają wszystkie nabożeństwa: Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej i inne. Podczas sprawowanej liturgii w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób jednocześnie. Prosimy o pozostanie w domach i uczestniczenie we Mszy Św. za pomocą radia i telewizji.
  4. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
  5. W czwartek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów polecamy w naszej modlitwie nowennowej w środę.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Jana Łukasika i śp. Aleksandra Wojdę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz