Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

8 III 2020 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Zbiórka na dzieło misyjne Ad Gentes. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza Św. dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św. i ich rodziców. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:15. Droga Krzyżowa w piątki:
  • godz. 16:30 – dla dzieci,
  • godz. 17:30 – dla dorosłych,
  • godz. 19:00 – dla młodzieży.
 2. W kościele wystawiony jest kosz, do którego można składać produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do zabrania Skarbonki Jałmużna 2020. Skarbonki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 3. Od dzisiaj w zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na wejściówki na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 7 czerwca 2020 roku.
 4. W zakrystii są do odebrania książki-pamiątki z uroczystości odnowienia przyrzeczeń małżeńskich składanych w czasie misji. Zapraszamy czcigodnych małżonków do odebrania pamiątek.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie dla wyjeżdżających do Sankt Petersburga, Estonii i Łotwy. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. We wtorek o godz. 18:45 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W środę o 16:30 korepetycje dla dzieci i młodzieży. O godz. 18:00 Msza Św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka.
 9. W przyszłą sobotę o godz. 15:00 na plebanii Panie z Caritas będą pomagały wypełnić PIT z możliwością przekazania 1% na Caritas.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości 189 rocznicy bitwy o Olszynkę Grochowską i za wspólny marsz do Pomnika w Alei Chwały, jak również za wspólnie przeżyte misje 2020 z okazji 95 urodzin parafii. Bogu dziękujmy.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz