Strona główna Parafia Duszpasterze

Ks. Prałat Krzysztof Ukleja, ur. 13 września 1957 r. pochodzi z par.  Goszczyn, mgr teol. na ASTK, ukończył Podyplomowe Studia Specjalistyczne na PWTW (pedagogika), wyśw. 6 czerwca 1982 przez Kard. Józefa Glempa, wikariusz: Wieliszew, Narodzenia NMP w Mińsku Maz., Raszyn, Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku, od 1992 pierwszy dyrektor i twórca struktur Caritas DW-P do 2010 r. a następnie diecezjalny konsultor do spraw charytatywnych, Członek Rady Kapłańskiej od 1992, od 2006 r. proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie na Grochowie, odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu w 1997 r. kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, kapelan honorowy Jego Świątobliwości od 2005 r. kanonik gremialny kapituły konkatedralnej na Kamionku od 2012 r. Nagrody: Miasta Stołecznego Warszawy 21.04.1998 r. „ Syrenka” i zasłużony dla Warszawy, Złoty Krzyż Zasługi w 2007 r. przyznany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne.
W parafii ks. Proboszcz przewodniczy Radzie Parafialnej, sprawuje opiekę nad Służbą Liturgiczną (ministrantami), Kołami Żywego Różańca, Parafialną Caritas, Chórem Parafialnym „Cor Mariae”, Klubem Seniora.

Ks. Zbigniew Płochocki, ur. 1967 r., pochodzi z parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku k. Mińska Maz., święcenia kapłańskie przyjął w 1995 r., uzyskał licencjat PWTW (historia filozofii) oraz studia doktoranckie PWTW (teologia dogmatyczna), wikariusz parafii: Świętej Trójcy w Kołbieli, Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie-Tarchominie, Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu, MB Królowej Polski w Otwocku, Wniebowzięcia NMP w Chotomowie, od 2014 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad Akcją Katolicką, starszymi ministrantami, Kręgiem Kościoła Domowego.

Ks. Jarosław Sikorski, ur. 1970 r., pochodzi z parafii Św. Pawła Ap. w Zakręcie, święcenia kapłańskie przyjął w 1996r., uzyskał tytuł magistra PWTW (teologia dogmatyczna), wikariusz parafii: Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Miłosierdzia Bożego w Otwocku, MB Królowej Polski w Jabłonnie, Św. Jakuba Ap. w Jadowie, od 2014 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad Rodziną Nazaretańską, Kręgiem Kościoła Domowego, odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Ks. Mariusz Czyżewski, pochodzi z parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie, święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r., w 2002 r. uzyskał tytuł magistra PWTW (pedagogika), w 2011 r. licencjat UKSW (katechetyka), od 2014 r. wizytator katechetyczny i wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii DW-P, wikariusz parafii: Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim, Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej, MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie, od 2015 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad ministrantami i Mszą Św. dla dzieci.

Ks. Tadeusz Jabłecki, ur. 11 stycznia 1952 pochodzi z parafii Klembów, wyśw. 27 maja 1979 przez Bp. Jerzego Modzelewskiego, magister na ASTK (katechetyka), wikariusz parafii: Domaniewice, Św. Mikołaja w Warce, Św. Anny w Grodzisku Maz., Bełchów, Świętej Trójcy w Kobyłce, Św. Michała w Nowym Dworze Maz., proboszcz: Kiciny i parafii Zamienie, od 2009 r. rezydent naszej parafii.

Ks. Tomasz Różański pochodzi z diecezji ełckiej, studiuje na UKSW, od 2015 r. jest rezydentem naszej parafii.