Duszpasterze

Ks. Prałat Krzysztof Ukleja pochodzi z par.  Goszczyn, mgr teol. na ASTK, ukończył Podyplomowe Studia Specjalistyczne na PWTW (pedagogika), wyśw. 6 czerwca 1982 przez Kard. Józefa Glempa, wikariusz: Wieliszew, Narodzenia NMP w Mińsku Maz., Raszyn, Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku, od 1992 pierwszy dyrektor i twórca struktur Caritas DW-P do 2010 r. a następnie diecezjalny konsultor do spraw charytatywnych, Członek Rady Kapłańskiej od 1992, od 2006 r. proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie na Grochowie, odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu w 1997 r. kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, kapelan honorowy Jego Świątobliwości od 2005 r. kanonik gremialny kapituły konkatedralnej na Kamionku od 2012 r. Nagrody: Miasta Stołecznego Warszawy 21.04.1998 r. „ Syrenka” i zasłużony dla Warszawy, Złoty Krzyż Zasługi w 2007 r. przyznany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne.
W parafii ks. Proboszcz przewodniczy Radzie Parafialnej, sprawuje opiekę nad Służbą Liturgiczną (ministrantami), Kołami Żywego Różańca, Parafialną Caritas, Chórem Parafialnym „Cor Mariae”, Klubem Seniora.

Ks. Jarosław Sikorski pochodzi z parafii Św. Pawła Ap. w Zakręcie, święcenia kapłańskie przyjął w 1996 r., uzyskał tytuł magistra PWTW (teologia dogmatyczna), wikariusz parafii: Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Miłosierdzia Bożego w Otwocku, MB Królowej Polski w Jabłonnie, Św. Jakuba Ap. w Jadowie, od 2014 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad Rodziną Nazaretańską, Kręgiem Kościoła Domowego, odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Ks. Tomasz Kowalczyk pochodzi z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku. Dnia 29 maja 1999 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Kazimierza Romaniuka. Magister PWTW, teologia fundamentalna. Pracował w parafii Stanisławów-Nieporęt, w parafii Św. Marka na Targówku, w parafii Bożego Ciała na Kamionku, w parafii Św. Faustyny na Bródnie, w parafii MB Królowej Męczenników na Grochowie.

Ks. Tadeusz Jabłecki pochodzi z parafii Klembów, wyśw. 27 maja 1979 przez Bp. Jerzego Modzelewskiego, magister na ASTK (katechetyka), wikariusz parafii: Domaniewice, Św. Mikołaja w Warce, Św. Anny w Grodzisku Maz., Bełchów, Świętej Trójcy w Kobyłce, Św. Michała w Nowym Dworze Maz., proboszcz: Kiciny i parafii Zamienie, od 2009 r. rezydent naszej parafii.

Ks. Michał Puczyłowski pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie, święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 2014 r. w Ełku, w 2014 r. uzyskał tytuł magistra (liturgika) na Wydziale Teologicznym UWM w Olsztynie, obecnie studia doktoranckie z teologii pastoralnej z zakresu małżeństwa i rodziny na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, wikariusz parafii: św. Teresy z Àvila w Wiżajnach, od 2017 r. rezydent naszej parafii.

Ks. Michał Czajkowski święcenia kapłańskie przyjął w 2014 r., uzyskał tytuł magistra PWTW (filozofia), poprzednio wikariusz parafii Św. Feliksa z Kantalicjo, w naszej parafii od 2018 r.
Opiekuje się młodzieżą oazową oraz kandydatami do bierzmowania.