Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Duszpasterze

Ks. Prałat Krzysztof Ukleja pochodzi z par.  Goszczyn, mgr teol. na ASTK, ukończył Podyplomowe Studia Specjalistyczne na PWTW (pedagogika), wyśw. 6 czerwca 1982 przez Kard. Józefa Glempa, wikariusz: Wieliszew, Narodzenia NMP w Mińsku Maz., Raszyn, Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku, od 1992 pierwszy dyrektor i twórca struktur Caritas DW-P do 2010 r. a następnie diecezjalny konsultor do spraw charytatywnych, Członek Rady Kapłańskiej od 1992, od 2006 r. proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie na Grochowie, odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu w 1997 r. kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, kapelan honorowy Jego Świątobliwości od 2005 r. kanonik gremialny kapituły konkatedralnej na Kamionku od 2012 r. Nagrody: Miasta Stołecznego Warszawy 21.04.1998 r. „ Syrenka” i zasłużony dla Warszawy, Złoty Krzyż Zasługi w 2007 r. przyznany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne.
W parafii ks. Proboszcz przewodniczy Radzie Parafialnej, sprawuje opiekę nad Kołami Żywego Różańca, Parafialną Caritas, Chórem Parafialnym „Cor Mariae”, Klubem Seniora.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Tomasz Kowalczyk pochodzi z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku. Dnia 29 maja 1999 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Kazimierza Romaniuka. Magister PWTW, teologia fundamentalna. Pracował w parafii Stanisławów-Nieporęt, w parafii Św. Marka na Targówku, w parafii Bożego Ciała na Kamionku, w parafii Św. Faustyny na Bródnie, w parafii MB Królowej Męczenników na Grochowie.

Ks. Łukasz Staszak 
Opiekuje się Służbą Liturgiczną (ministrantami), młodzieżą oazową oraz kandydatami do bierzmowania.

Ks. Mariusz Przywoźny  pochodzi z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 2008 z rąk Bp. Stanisława Kędziory. Uzyskał tytuł magistra teologii biblijnej. Ostatnio pełnił posługę w parafii p.w. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie – Tarchominie.