Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (04.09.2022)

Ewangelia (Łk 14, 25-33)

Dziś Jezus mówi o relacji z Nim i o tym, że ta relacja powinna być na pierwszym miejscu. Nasze serce powinno być wolne dla Niego i tylko dla Niego.

Warto dziś zastanowić się, gdzie w hierarchii moich najbliższych osób jest Jezus, czy przysłania go Dziecko, Mąż, Żona, Rodzice, Chłopak, Dziewczyna? A może Jego miejsce znajduje się nawet za rzeczami takimi jak: dom, samochód, praca, hobby...

Oczywiście Jezus chce byśmy kochali najbliższych i dbali o nich, jak i o rzeczy jakie nas otaczają, ale chodzi też o wolność, tak by te relacje, czy rzeczy nie były ważniejsze od Jego Miłości, byśmy potrafili znaleźć dla Niego czas.

Może warto zacząć od drobnych zmian np. znaleźć czas na modlitwę nie w ostatnie najmniej produktywne chwile dnia - kiedy już przysypiam, ale w czasie kiedy możemy się skupić i w pełni skoncentrować? Może to będzie powierzenie mu relacji, które nas w jakiś sposób zniewalają? A może jeszcze coś innego?

Joanna i Marcin Dębowiakowie