Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (26.02.2023)

Ewangelia (Mt 4, 1-11)

Dzisiejsza Ewangelia powołuje nas do tego żebyśmy byli żołnierzami, nie tchórzami, nie dezerterami. Mamy iść do przodu, walczyć, zmagać się i zwyciężać. Mamy być świętymi. Każdy z nas jest do tego powołany. Im bliżej jesteśmy Chrystusa to tym więcej jesteśmy przez Chrystusa bronieni i chronieni, a zło ma mniejszy na nas wpływ.

Ewangelia według św. Mateusza zachęca by wyjść do walki na pustynię jak Jezus na ring duchowy. Pan Jezus znokautował diabła 3 razy - takie 3 uderzenia Pana Jezusa w pychę diabła i nokaut.

Dlatego idźmy na pustynie i tam mamy walczyć, mamy być dzielni, mężni, pokorni, wierni i posłuszni, rozmodleni, a tym pokonamy diabła. Często być na Mszy Świętej, przyjmować Pana Jezusa i żyć sakramentami i starać się walczyć, a zwycięstwo jest zapewnione, jeżeli będziemy z Panem i Maryją, która pokonała szatana to zwyciężymy.

Monika Bagińska