Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (05.03.2023)

Ewangelia (Mt 17, 1-9)

Góra jest w Biblii symbolem spotkania z Bogiem. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zaprasza na takie właśnie spotkanie - osobiste, z dala od wszystkiego, co nas na co dzień otacza i absorbuje. Mamy wielki przywilej doświadczać Jego obecności. Stajemy się, podobnie jak uczniowie, świadkami Bożej chwały. U niektórych może to wzbudzić jeszcze większą bojaźń Bożą i naturalną chęć zrobienia czegoś szczególnego i niepowtarzalnego dla Jezusa, aby w ten sposób odwdzięczyć się za ten ogrom bezgranicznej i bezwarunkowej miłości, którą od Niego otrzymujemy każdego dnia. Mamy jednak przede wszystkim skupić się na słuchaniu, przyjmowaniu oraz realizowaniu nauki naszego Zbawiciela jako Jego współcześni świadkowie i uczniowie. Warto w tym miejscu odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem w stanie tu i teraz wsłuchać się w głos Jezusa i odważnie za Nim podążać?

Joanna i Marcin Dębowiakowie