Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Warto zobaczyć
Warto zobaczyć

Między Ziemią a Niebem - kolęda

W niedzielę 11 stycznia 2015 ks. proboszcz Krzysztof Ukleja wziął udział w programie TVP Między Ziemią a Niebem. Mówił w nim o doświadczeniach z wizyty duszpasterskiej - kolędy.

Zapraszamy do obejrzenia tego programu w serwisie internetowym TVP.

 

Między Ziemią a Niebem - imię dla dziecka

W niedzielę 12 stycznia 2014 ks. proboszcz Krzysztof Ukleja w programie TVP Między Ziemią a Niebem mówił o wybieraniu imion dla dzieci oraz o sakramencie chrztu.

Zapraszamy do obejrzenia tego programu w serwisie internetowym TVP.

 

Przygotowanie do sakramentu chrztu

Marta Leleniewska, prowadząca "Dziennik Happy Mamy" na portalu happytv.pl, rozmawia z ks. prałatem Krzysztofem Ukleją o sakramencie chrztu św.

Część 1
Co powinni wiedzieć rodzice przygotowujący dziecko do chrztu?

Część 2
Kim są rodzice chrzestni dla dziecka, które zostaje włączone do wspólnoty Kościoła? Jakie są ich zadania i obowiązki wobec małego człowieka i jaka spoczywa na nich odpowiedzialność?

Część 3
Jak przygotować się do sakramentu? Jakie dokumenty muszą mieć rodzice? Co zrobić, gdy rodzice chrzestni są przypisani do innej parafii lub chcemy przeprowadzić ceremonię chrztu w innym kościele? Czy osoby w związkach niesakramentalnych mogą bez problemu ochrzcić dziecko?