Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Róża św. Charbela

Drodzy Parafianie,

Z wielką radością chciałbym Was poinformować o utworzeniu w naszej parafii, od pierwszej soboty miesiąca dnia 06.02.2021 r., kolejnej już dwunastej, pięknej maryjnej grupy modlitewnej jaką jest róża różańcowa pod wstawiennictwem św Charbela, w szczególnej intencji "założenia rodziny i o dar potomstwa".

Ta wyjątkowa wspólnota polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca codziennie (każda osoba w róży dostaje przydzieloną jedną tajemnicę do odmawiania przez miesiąc indywidualnie). W ten sposób 20 osób w róży tworzy codziennie cały różaniec na zasadzie więzi duchowej. Zmiana tajemnicy jest co miesiąc, w pierwszą sobotę miesiąca.

Zarówno sama róża jak i jej intencja zrodziła się z potrzeby serca naszych parafian. Nic nie dzieje się przypadkowo, dlatego wierzę, że te modlitwy dadzą wielkie owoce dla osób zaangażowanych w różę różańcową oraz przyczynią się do wzrostu duchowego całej naszej parafii. Święty Charbel niech Was wszystkich modlących umacnia, a Maryja niech Was zawsze chroni w swoim Najczystszy Sercu.

Z błogosławieństwem,
Ks. Krzysztof Ukleja – proboszcz