Strona główna Aktualności

Pani Magdalena Wituska przekazała na ręce ks. Proboszcza podziękowania za zbiórkę pieniędzy na operację jej syna.

Pielgrzymka do Lourdes

W listopadzie 2018 planowana jest pielgrzymka do Lourdes.

Program pielgrzymki do wydrukowania. PDF

Awaria dzwonów

W nocy z niedzieli na poniedziałek (1-2 lipca) wystąpiła awaria dzwonów na wieży naszego kościoła. Na skutek tej awarii dzwony biły o północy.

Bardzo przepraszamy wszystkich, którym to niefortunne zdarzenie zakłóciło ciszę nocną.

Historia naszej parafii

3 lata temu w lutym 2015 r. obchodziliśmy 90-lecie erygowania naszej parafii.

Pojawiła się inicjatywa spisania / nagrania ciekawych wspomnień naszych parafian, ludzi, którzy mają albo spisane, albo może przechowują w swoich rodzinnych archiwach, w swojej pamięci wspomnienia, ciekawe historie, anegdoty związane z Grochowem, z powstaniem i historią naszej parafii. Chcielibyśmy te ulotne przecież myśli zebrać, spisać dla potomnych a może także uda się je wydać w książkowej publikacji właśnie na 100-lecie naszej parafii.

Wszystkich, którzy chcieliby się podzielić tymi archiwaliami, wspomnieniami anegdotami zapraszamy do kontaktu w kancelarii parafialnej. Także przez najbliższe wtorki w godz. od 18:00 do 19:00 będzie oczekiwał na Państwa p. dr Andrzej Sikora, który podjął się zebrania i spisania tych Waszych, Waszych bliskich, przyjaciół czy znajomych wspomnień.

Zapraszamy Was wszystkich do współpracy.

Zamontowanie krzyża na wieży kościoła

29 maja 2018 na dużej wieży naszego kościoła zamontowano nową wieżyczkę i nowy krzyż – na miejsce starego, który został zdemontowany po wichurze w marcu 2017 roku.

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii oraz w galerii na stronie tygodnika „Idziemy”.

Relację wideo przygotowała telewizja naszej diecezji SalveTV.