Transmisja Mszy Św.

W niedzielę, 16 maja 2021, Msza Św. o godz. 12:30 będzie transmitowana on-line. Transmisja odbędzie się na kanale naszej parafii na YouTube.

Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów

Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii poprzez internet i prosimy o wyrozumiałość, gdyby pojawiły się problemy techniczne.

I Komunia Święta - SP 215

Komunia grup s. Estery odbędzie się 15 maja 2021 (sobota):

•  I grupa (kl.3A i 3B), godz. 9:30
  • II grupa (kl.3C i 3D), godz. 11:00

Próby grupy I:

• 4, 5, 12 maja, godz. 18:50 (dzieci gromadzą się przed kościołem)
  • Spowiedź, 14 maja (piątek), godz. 16:00

Próby grupy II:

• 6, 7, 13 maja, godz. 18:50 (dzieci gromadzą się przed kościołem)
  • Spowiedź, 14 maja (piątek), godz. 17:00

Uwaga!

• Dziecko uczestniczy w każdej próbie z jednym Rodzicem.
  • W dniu Spowiedzi dzieci przynoszą świecę.

Zapraszam serdecznie!
s. Estera, katechetka

Podziękowanie

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego i duchowego przeżycia Triduum Paschalnego:

• Pani Czesławie Kmieć i Zespołowi charytatywnemu za przygotowanie i obdarowanie świątecznymi paczkami podopiecznych naszej parafii. (172 paczki)
  • Braciom z Kościelnej Służby Porządkowej i Akcji Katolickiej za pomoc w rozprowadzaniu palm w ubiegłą niedzielę, a także za ich czynny udział w nabożeństwach wielkotygodniowych.
  • Liturgicznej służbie ołtarza – lektorom i ministrantom za udział podczas nabożeństw. Szczególnie P. Adamowi Polkowskiemu, P. Rafałowi Ostrowskiemu i Adamowi Grajber – naszym ceremoniarzom.
  • S. Elżbiecie i P. Iwonie Oborskiej oraz P. Rysiowi, P. Bronisławowi i P. Adamowi za dekorację naszego kościoła: ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za troskę o wygląd wewnętrzny naszej świątyni.
  • P. Adamowi – organiście oraz Scholi za oprawę muzyczną i śpiewy podczas Mszy świętych i liturgii wielkotygodniowych.
  • Kapłanom za spowiedź, przygotowanie i zaangażowanie w liturgię.
  • P. Grzegorzowi i Robertowi za pomoc w realizowaniu transmisji internetowych.
  • P. Markowi za posprzątanie kościoła i placu na Liturgię.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom za udział w całym Triduum paschalnym.

Składamy staropolskie BÓG ZAPŁAĆ!

Triduum Paschalne w rodzinie

Na stronie internetowej naszej diecezji zostały zamieszczone materiały duszpasterskie, które mogą pomóc w rodzinnym przeżywaniu i celebrowaniu Triduum Paschalnego.

Triduum Paschalne w rodzinie - materiały do wykorzystania.

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Życzenia wielkanocne i modlitwa do wydrukowania. PDF

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18 albo Mt 6, 31 ab.32b-33

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się.
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Publikujemy dokument „Wskazania liturgiczno-duszpasterskie na czas Triduum Paschalnego A.D. 2021 w diecezji warszawsko-praskiej”. Jak zaznacza Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński przygotowane zalecenia mają ułatwić organizację nabożeństw z jednoczesnym wprowadzeniem norm sanitarnych.

- Mamy teraz większą świadomość. Wielu ludzi ciężko przeżywa tę pandemię, także wielu kapłanów choruje. Mądrzejsi w sposobie organizacji i bardziej doświadczeni przez ten rok, zechciejmy uszanować to wszystko, co ma być dla nas pomocne - dodaje biskup Romuald Kamiński.

Pełna treść dokumentu na stronie diecezji.

Dary od dzieci na Wielkanoc

Dzieci z klasy I ze SP 374 z ul. Boremlowskiej zorganizowały zbiórkę darów do kosza na paczki na Święta wielkanocne. Bóg zapłać za dar serca - dzieciom, panu katechecie Mariuszowi i pani Beacie nauczycielce, za pomoc w zorganizowaniu pięknej akcji.

Krytyczne uwagi KEP o niektórych postawach kaznodziejskich podczas pandemii

Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski omawia mocne i słabe strony duszpasterstwa w czasie epidemii oraz m.in. opis metod i narzędzi do nauki katechezy online w tym szczególnym okresie.

Krytyczne uwagi KEP o niektórych postawach kaznodziejskich podczas pandemii (misyjne.pl)

O występowaniu z Kościoła

Ks. Proboszcz poleca rozmowę o apostazji z O. Józefem Augustynem SJ:
O. Augustyn SJ przestrzega młodych przed lekkomyślnym występowaniem z Kościoła (eKAI)

Jezusowa kardiologia

Już jest! Książka z kazaniami naszego rekolekcjonisty – ks. Tomasza Podlewskiego – do nabycia w naszej parafii.