Strona główna Ogłoszenia

21 IV 2019 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś Niedziela Wielkanocna. Trwamy w Oktawie Święta Zmartwychwstania Pańskiego, poprzez którą w sposób szczególny Kościół obchodzi pamiątkę zwycięstwa Zbawiciela. O godz. 17:30 nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W przyszłą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
    W ciągu tygodnia, codziennie o godz. 17:30 nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
  4. Zachęcamy do oglądania telewizji internetowej Salve TV oraz czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na remont dachu. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. W ramach Wielkopostnej Akcji Caritas zostało wydanych 115 paczek dla najbiedniejszych. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w niesienie pomocy potrzebującym.
  7. Do końca kwietnia wypełniając swój PIT podatkowy możemy przekazać 1% na Organizację Pożytku Publicznego. W tym roku zachęcamy do wpłacania 1% na rzecz Pani Ani Rosłonek – naszej katechetki – na leczenie w ramach programu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Nr KRS: 000 008 33 56. Więcej na stronie internetowej. Najważniejsze, abyśmy skorzystali z możliwości przekazania 1% zgodnie ze swoją wolą na wybraną Organizację Pożytku Publicznego.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Bożenę Miksa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...