Strona główna Ogłoszenia

16 XII 2018 - III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś III niedziela Adwentu. Jest to szczególny czas na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziś zbiórka do puszek na zorganizowanie wigilii dla najuboższych z naszej parafii. W środę o godz. 16:00 wydawanie paczek-serduszek. Natomiast w czwartek o godz. 16:30 wigilia dla najuboższych na plebanii. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy.
  3. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Sam dzień wigilii nie jest dobrym czasem na Sakrament Pokuty. W związku z przerwą w kolędzie od piątku spowiedź będzie również wieczorem.
  4. Jak co roku w Adwencie trwa ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Świece i sianko rozprowadzane są po chórem. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do składania darów do kosza. Zostaną one przekazane chorym i potrzebującym.
  5. Zachęcamy od czytania prasy katolickiej. Polecamy nasz tygodnik „Idziemy” i ulotki parafialne z planem kolędy.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie nas po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszyscy, którzy nie mogli nas przyjąć po kolędzie będą mogli nas zaprosić na wizytę ustalając dogodny termin kolędy z kapłanem w zakrystii lub kancelarii.
  7. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu (17 – 20 XII)
    17 XII pon. Grochowska - nieparzyste, Karczewska
    18 XII wt. Kwatery Głównej 46, 46A, 46B i domki
    19 XII śr. Kwatery Głównej 46C, 46D, 46E, 46F
    20 XII czw. Wiarusów, Boremlowska 2/4
    21-27 XII Przerwa świąteczna
    Wizyty odbywają się w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku 16:30 – 21:30, w soboty 14:00 – 21:30.
    Pełny program kolędy jest dostępny w aktualnościach.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Hannę Marię Dębowiak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…