Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Parafianie u św. Józefa

Na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w miniony weekend udała się 24-osobowa grupa wiernych i przyjaciół parafii Najczystszego Serca Maryi na Grochowie na czele z księdzem proboszczem Krzysztofem Ukleją. Trwa Rok św. Józefa.

W sobotę pielgrzymi modlili się na Mszy Św. w kaliskim Sanktuarium. Był to 3. dzień oktawy zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Opiekunowi Jezusa. Po popołudniowym zwiedzaniu miasta z przewodnikiem oraz modlitwie różańcowej przed cudownym obrazem św. Józefa, grupa spędziła planszówkowy wieczór integracyjny w miejscu noclegu – w Centrum Księdza Orione w Kaliszu.

W niedzielny poranek uczestnicy pielgrzymki wyruszyli do Zduńskiej Woli. Tam zwiedzili Muzeum – Dom Urodzenia św. Maksymiliana Kolbe oraz byli na Eucharystii w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Sanktuarium św. Maksymiliana. W tym kościele był on ochrzczony. Po obiedzie w zduńskim Centrum Rekolekcyjno-Konferencyjnym im. św. Alojzego Orione wyruszyli w drogę powrotną do Warszawy. Wyjazd zakończyły wyrażone na głos nadzieje na kolejne wspólne pielgrzymki.

Ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok św. Józefa trwa w Kościele powszechnym do 8 grudnia 2021 r. Do tego dnia można uzyskać specjalne odpusty przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską. Pełny tekst dekretu można przeczytać na stronie Episkopatu.