Program peregrynacji Figury Matki Bożej Loretańskiej

Program peregrynacji Figury Matki Bożej Loretańskiej – 8-11 listopada 2013

Ustalenie programu peregrynacji Figury Matki Bożej Loretańskiej w parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie poprzedziło spotkanie Rady Duszpasterskiej w dniu 7 października 2013 r. W spotkaniu tym uczestniczyli także przedstawiciele wspólnot zakonnych z terenu parafii. Wspólnie z członkami Rady został wypracowany bogaty program peregrynacji, w którym zawarto zaangażowanie w uroczystości wszystkich wspólnot i zgromadzeń zakonnych.

Nawiedzenie Matki Bożej w parafii poprzedzą cztery dni Rekolekcji Maryjnych w dniach 3-6 listopada które poprowadzi biblista - diecezjalny moderator „Dzieła Biblijnego im. bł. Jana Pawła II”, ks. dr Jacek Kucharski z diecezji radomskiej.

Szczegółowy program nawiedzenia Figury Matki Bożej Loretańskiej

8 listopada 2013 (piątek)

17:30 – Powitanie (ks. Proboszcz, dzieci, Domowy Kościół, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia)
18:00 – Uroczysta Msza św. (z udziałem wszystkich wspólnot parafialnych i zgromadzeń zakonnych)
20:00 – Nabożeństwo Różańcowe
21:00 – Apel Jasnogórski

Bezpośrednio po Apelu, czuwanie modlitewno-muzyczne młodzieży prowadzone przez Ruch Światło-Życie oraz parafialną Scholę Młodzieżową (w trakcie czuwania możliwość korzystania z sakramentu pokuty)

Po modlitewnym czuwaniu, ok. godz. 23.00, możliwość zabrania figury Matki Bożej do jednego z domów zakonnych.

9 listopada 2013 (sobota)

6:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
7:00 – Msza św. parafialna
7:30 – Msza św. parafialna
8:00 – Msza św. parafialna
8:30 – Adoracja indywidualna wiernych w ciszy
9:00 – Czuwanie modlitewne ministrantów i lektorów
10:00 – Czuwanie modlitewne Bielanek, Dziecięcej Scholi i Dziecięcych Kół Różańcowych (Siostry Orionistki)
11:00 – Adoracja połączona ze śpiewem tradycyjnych pieśni maryjnych oraz Modlitwą Różańcową prowadzona przez organistę i Domowy Kościół
12:00 – Msza św. z udziałem osób chorych i w podeszłym wieku, połączona z udzieleniem sakramentem namaszczenia chorych
13:00 – Nawiedzenie Figury Matki Bożej Loretańskiej w Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych w Warszawie, ul. Hetmańska 44
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia
16:00 – Msza św. z udziałem wspólnot Cenacolo, AA, osób samotnych (Ojcowie Pasjoniści)
17:00 – Nabożeństwo Różańcowe (Ojcowie Pasjoniści)
18:00 – Uroczysta Msza św. z udziałem małżonków jubilatów oraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
19:30 – Modlitwa/Msza św. w intencji par małżeńskich starających się o poczęcie dziecka z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich
21:00 – Apel Jasnogórski (Księża Werbiści)

Po Apelu, możliwość zabrania figury Matki Bożej do jednego z domów zakonnych.

10 listopada 2013 (niedziela)

6:30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
7:00 – Msza św. z aktem poświecenia Matce Bożej
8:30 – Msza św. z aktem poświęcenia Matce Bożej
9:30 – Msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
11:00 – Msza św. z udziałem dzieci
12:30 – Msza św. ze świętowaniem rocznicy chrztu św. dzieci i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych
14:00 – Nabożeństwo Różańcowe
15:00 – Koronka do miłosierdzia Bożego
15:30 – Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
17:00 – Pożegnanie Figury Matki Bożej Loretańskiej (ks. Proboszcz, Księża Werbiści, Siostry Orionistki)

Peregrynacja Figury Matki Bożej Loretańskiej będzie także okazją do zaproszenia małżeństw na organizowane w naszej parafii przez Domowy Kościół drugich już Spotkań Małżeńskich w terminie 16-17 listopada 2013 r.