Słowo proboszcza

Moi kochani parafianie!

W 2015 roku przypada 90-ta rocznica powstania naszej parafii. To niezwykle ważny czas dla całej naszej wspólnoty. Zostało podjętych wiele prac na polu gospodarczym i duszpasterskim przede wszystkim po to, by wyrazić Panu Bogu wdzięczność za istnienie naszej świątyni i jak najlepiej przygotować się do obchodzenia uroczystości Jubileuszowych.

Jak co roku chcemy odwiedzić Was w waszych domach w czasie tzw. Kolędy. Wraz z duszpasterzami parafii Najczystszego Serca Maryi pragniemy razem z Wami uczestniczyć w waszych niepokojach, smutkach i radościach. Wizyta duszpasterska jest okazją do tego by razem się pomodlić i podziękować Bogu i sobie wzajemnie za wspólne budowanie wspólnoty parafialnej oraz porozmawiać o tym, co dla Was ważne i trudne.

Składam Panu Bogu dzięki za każdego z Was, którzy macie swój wkład w budowanie tej wspólnoty zarówno w charakterze materialnym, jak też i duchowym. Polecamy Was, kochani, w naszych modlitwach. Niech to wspólne świętowanie Jubileuszu pogłębi naszą wiarę w Chrystusa, który przyszedł na świat, żeby objawić nieskończoną miłość Ojca niebieskiego. Niech Duch Święty Was odnawia, odnawia Wasze rodziny, odnawia naszą parafię, a Matka Boża wspiera Wasze kroki i podtrzymuje w codziennej wierności Ewangelii.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Z nadzieją na dalsze budowanie wspólnoty

Ksiądz Prałat Krzysztof Ukleja z duszpasterzami

W trakcie wizyty kolędowej Wasze domy będą odwiedzać:

• Ks. Zbigniew Płochocki
  • Ks. Jarosław Sikorski