Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

11 IV 2021 - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

  1. W dzisiejszą niedzielę zwaną „Przewodnią” przypada Święto Miłosierdzia Bożego jak również święto patronalne Caritas. Zostało ono ustanowione z mocy samego Jezusa, który za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny polecił obchodzenie święta Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca na dzieła Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
  2. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia połączona z Mszą Św. Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy. O godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast planowane spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 18 kwietnia ze względu na obostrzenia zostaje przeniesione na niedzielę 25 kwietnia o godz. 16:00.
  4. W środę o godz. 18:00 Msza Św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani za zrozumienie, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. Jest to gest Waszej wielkiej życzliwości. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Mirosławę Kucharczyk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
    We wtorek o godz. 13:30 pogrzeb śp. Andrzeja Zajączkowskiego syna śp. Władysława Zajączkowskiego, któremu 17 września 2010 roku został posadzony dąb Katyński przy naszym kościele. Śp. Władysław Zajączkowski został zamordowany w kwietniu 1940 roku w Katyniu.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz