Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

17 XI 2019 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 16:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej Stanisława Moniuszki. O godz. 18:00 Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bpa Marka Solarczyka, który udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Rozpoczęcie peregrynacji relikwii Błogosławionej Karoliny Kózkównej. Dziś taca na Seminarium. Młodzież z parafialnego Zespołu Caritas organizuje dziś po Mszy Św. o godz. 11:00 i 12:30 kiermasz „Od książki do zabawy”.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  3. W przyszłą niedzielę 24 listopada Uroczystość Chrystusa Króla. W tę niedzielę przypada również 189 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. O godz. 14:00 rozpoczęcie uroczystości w Alei Chwały, a o godz. 12:00 Msza Św. w kościele Św. Wacława na Gocławiu.
  4. W piątek 22 listopada wspomnienie Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. O godz. 17:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii Św. Siostry Faustyny i modlitwy do Św. Rity.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece Patronów.
  6. Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, Kochani, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty-parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z jej duszpasterzami, co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.
  7. Dnia 25 listopada w poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską - kolędę. Naszym zamiarem jest umożliwienie wszystkim naszym parafianom spotkania z duszpasterzami, wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem. Początek od godz. 16:30, a w soboty od godz. 14:00. Plan kolędy na stronie internetowej.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz