Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (13.06.2021)

Ewangelia (Mk 4, 26-34)

Jezus w przypowieściach często naucza o królestwie Bożym. Czym jest zatem owo królestwo?

Królestwo Boże to nieustanna obecność Jezusa w naszym życiu. Zanim wstąpił do nieba obiecał, że jest z nami "przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). Dał nam swoje ciało jako pokarm. Dzięki Eucharystii, każdego dnia możemy spotkać się z żywym i prawdziwym Jezusem. Jeżeli przyjmujemy Jego nauczanie, żyjemy sakramentami, wypełniamy Jego przykazania i pozwalamy, aby Jezus królował w naszym życiu, jesteśmy uczestnikami królestwa Bożego na ziemi. Poprzez porównanie królestwa Bożego do zasianego ziarna, Jezus ukazuje, że podobnie jak małe ziarenko wydaje plon, tak i w człowieku wiara zasiana na chrzcie świętym powinna kiełkować, wzrastać i wydawać obfite owoce.

Monika Drwal