Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (23.07.2023)

Ewangelia (Mt 23, 24-43)

Pan Jezus na prośbę uczniów, by objaśnił się przypowieść o chwaście opowiada, że dobrym nasieniem jest Syn Człowieczy. Glebą, rolą jest świat, w którym dobrym nasieniem są ludzie Ojca Niebieskiego a chwastami ludzie Złego. Diabeł rozsiewa chwasty, ale to aniołowie przyjdą w czasie żniw, czyli na końcu świata i spalą cały chwast w ogniu. Zbiorą z całej ziemi wszystkie zgorszenia oraz tych którzy to czynią, wszystkie nieprawości i wrzucą w piec rozpalony. Jest to alegoryczna, piękna przypowieść o Sądzie Ostatecznym. W każdym z nas na pewno budzi się uczucie bycia dobrym ziarnem. Abyśmy dzięki Duchowi Świętemu wydawali dobre owoce, bo Pan przyjdzie wraz z aniołami by oddzielić dobrych od złych. Pan jest miłosierny, ale i sprawiedliwy. Pan przyjdzie w chwale wraz z aniołami.

Lecz my chcemy nie z lęku przed złym, ale z miłości do Jezusa uczynić wszystko za nawrócenie grzeszników i na wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Jak prosiła Maryja na spotkaniu z Dziećmi podczas trzeciego objawienia się w lipcu w 1917r

Dzisiejsza Ewangelia porusza moje serce, by jeszcze goręcej modlić się o nawrócenie grzeszników. To jest tak miła modlitwa Sercu Maryi.

Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych, wybaw nas ?

Monika Bagińska