Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

19 II 2023 - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W związku z nadchodzącym postem chcemy zachęcić do modlitwy różańcowej nowych parafian. Zbieramy chętne osoby do dwóch nowych róż różańcowych pod patronem Matki Bożej Lourdes w intencji za chorych i cierpiących oraz Andrzeja Boboli w intencji za ojczyznę i pokój na świecie. Dzisiaj, po każdej mszy świętej, pod chórem siedzą Panie z naszych róż różańcowych i dokonują zapisów do nowych róż różańcowych.
  2. W przyszłą niedzielę w 192 rocznicę bitwy o Olszynkę Grochowską i w 98 rocznicę powstania parafii rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w naszej parafii.
    Ks. Biskup będzie obecny z nami na Mszy Św. o godz. 11:00, 12:30 i 18:00. O godz. 12:30 uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. Po Mszy Św. ok. godz. 14:15 wyruszy procesja ulicą Chłopickiego do Pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską. Zapraszamy rodziny z dziećmi, harcerzy, wspólnoty parafialne. Zabierzmy ze sobą flagi, coś gorącego do picia.
  3. W środę 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie naszych głów popiołem. Wielki Post jest czasem pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych innych posiłków. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 8:30, 9:30, 17:00 (dla dzieci), 18:00 i 19:30. O godz. 19:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za wstawiennictwem Św. Rity z racji 22 dnia miesiąca.
  4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci, 17:30 dla dorosłych i 19:00 dla młodzieży.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone podczas spotkań kolędowych. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. w środę.
  6. W piątek o godz. 18:30 na plebanii konferencja przed chrztem.
  7. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Czesławę Lewandowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz