Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Ogłoszenia 29 VII 2018 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 VII 2018 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Drukuj PDF
  1. Dziś nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
  2. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego. We wtorek w przeddzień tradycyjnie o godz. 18:00 modlimy się za poległych podczas Powstania Warszawskiego i zmarłych po wojnie z Obwodu Praskiego.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Św. wotywne o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rano w godz. 7:00-8:30 i po południu od godz. 17:30. O godz. 18:30 konferencja przed chrztem dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 adoracja do godz. 12:00.
  5. W poniedziałek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 6:00 z kościoła Św. Ducha przy ul. Długiej wyrusza 307 Warszawska Piesza Pielgrzymka Paulińska. W tej pielgrzymce pielgrzymuje ks. Proboszcz i serdecznie zaprasza do grupy 5, której jest przewodnikiem.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie blachą miedzianą naszego kościoła, poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd. To dla nas wielkie wezwanie. W każdą środę podczas nowenny polecamy naszych ofiarodawców Panu Bogu.
  7. Dnia 18 sierpnia w sobotę nasza parafia będzie gościć dzieci z Ukrainy. Chętne rodziny, które chcą przyjąć dzieci na 1 nocleg do siebie mogą zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii.
  8. Naszym parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Stanisława Chłopika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz