Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (06.11.2022)

Ewangelia (Łk 20, 27-38)

Dziś Ewangelia przywołuje rozmowę Jezusa z saduceuszami o zmartwychwstaniu. Warto zwrócić uwagę, że saduceusze nie szukają odpowiedzi na postawione podchwytliwe pytanie, a raczej chcą wyśmiać życie pośmiertne w które nie wierzą.

A czy ja wierzę w życie wieczne?

Dla osoby wierzącej niebo to cel nadrzędny, główny cel życia. Ale czy rzeczywiście tak jest w moim życiu? Czy zabiegam o życie wieczne, czy bardziej pochłaniają mnie sprawy tego świata? A może boję się nawet poruszać w rozmowach tematu śmieci? Nie chcę o tym myśleć i odkładam "te sprawy" na jutro, kiedyś, na starość?

Warto dziś opowiedzieć Jezusowi o swoim postrzeganiu życia po śmieci. Porozmawiać z Nim o swoim lęku, braku czasu, wątpliwościach... On na pewno wysłucha i z cierpliwością wytłumaczy - tak jak saduceuszom.

Joanna i Marcin Dębowiakowie