Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (18.12.2022)

Siostro i bracie!

Zanim przeczytasz te myśli, które narodziły się nam podczas rozważania Słowa Bożego, weź Pismo Święte do rąk i przeczytaj dzisiejszą Ewangelię według świętego Mateusza rozdział 1, wersety 18-24. Następnie:

  • Zaproś Ducha Świętego, aby Cię prowadził.
  • Czytaj Ewangelię zdanie po zdaniu.
  • Miej w centrum Jezusa Chrystusa.
  • Pytaj: Co to Słowo chce mi powiedzieć? Konkretnie, w moim życiu?
  • Podziękuj Bogu za każdą myśl.

Proponujemy: Czas trwania medytacji - 15 minut. Niech to będzie dla Ciebie czas z Bogiem.

Makuchowie

Mariusz: Czasem zastanawiam się jaki był święty Józef... Jak wyglądał jego dzień, jakie miał mocne i słabe strony, jak wyglądała jego relacja małżeńska? Dużo pytań... Jestem facetem, więc chcę wiedzieć jakim człowiekiem był opiekun Jezusa.
Zastanawiam się też jaka byłaby moja reakcja, gdyby pewnej nocy pojawił się w moim śnie Anioł i dał mi misję specjalną?

Maria: Kiedy czytam ten fragment Ewangelii myślę, jak trudna po ludzku to musiała być sytuacja dla Maryi i Józefa, małżonków, którzy byli przecież dopiero, co po ślubie, nie zdążyli jeszcze ze sobą zamieszkać - a tu taki przewrót w ich życiu. A oni... przyjęli wolę Bożą pełni ufności i nadziei w to, że to co się dzieje jest dla nich najlepsze i się nie zawiedli - słuchali Boga i to dawało im pokój i siłę. Czy było im trudno i ciężko? Na pewno! Ale mieli przy sobie Boga - Jezusa.
Czy ja także potrafię przyjmować wolę Boga z taką otwartością serca i ufnością, czy bardziej chcę rozumieć wszystko racjonalnie, po ludzku?

Chwała Ojcu i Synowi...