Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (25.12.2022)

Ewangelia (Łk 2, 15-20) 
 
Duchu Święty zachwycamy się dzisiaj tajemnicą narodziny Jezusa w Betlejem z Maryi. Daj nam Łaskę, aby to zachwycenie nad Jezusem, naszym Panem trwało zawsze.  🕊
Jezus urodził się w szopce w skale, gdzie gromadzili się pasterze, to nie był przypadek. Bóg Ojciec chciał, aby narodziny Jezusa odbywały się w takim miejscu, w prostocie i w ubóstwie, w ukryciu przed światem. 
Cały świat zajęty był swoimi sprawami, bawił się lub odpoczywał, niektórzy czuwali jak pasterze, którzy pierwsi dowiedzieli się, że Jezus Mesjasz jest tak blisko. Ubodzy pasterze  pierwsi mogli widzieć Pana, nie ludzie pyszni, aroganccy, którym wydaje się, że rządzą tym światem, narodami. 
Dziś świat również śpi. Wielu ludzi nie myśli, że jest Pan, że można do Niego przyjść, że każdy Kościół, gdzie jest Tabernakulum to jest Betlejem - dom Chleba.
Każda Eucharystia dziś nam mówi: JEZUS SIĘ NARODZIŁ!
Aniołowie zdradzają nam tajemnice serca Boga. 
Pastuszkowie adorowali Pana. Cisza, uwielbienie i miłość. Wpatrujący się w Dziecię Jezus. 
Maryja rozważała każde słowa, które mówiły o Chrystusie. My również wszystko co słyszymy o Bogu chowajmy głęboko w sercu, rozważajmy, żyjmy tym, bo to sens naszego życia na ziemi. 
Pasterze byli ludźmi uwielbienia. Pierwsza modlitwa charyzmatyczna, uwielbienia przy żłóbku, ale na początku potrzebna jest cisza, adoracja Boga a później mogę wielbić Pana na głos.
Kiedy mówimy o Bogu to jesteśmy podobni do Aniołów ogłaszających Dobra Nowinę i przyprowadzających innych do Maryi i Jezusa. 

Maryjo prosimy Ciebie byśmy stawali się tacy jak Ty wobec Jezusa, jak Józef, jak Pasterze. 
Mimo różnych utrapień, cierpień i trudów naszego życia, które nas nie ominą, byśmy mogli mieć serce zjednoczone z sercem Boga i z Twoim Sercem. 
Maryjo Najczystszego Serca - Matko Bożej Dzieciny wstawiaj się za nami 🙏

Monika Bagińska