Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (01.01.2023)

Ewangelia (Łk 2, 16-21)

Dzisiejsza Ewangelia sugeruje nam, abyśmy korzystali z każdej możliwości spotkania się z Nowonarodzonym. Tak, jak pasterze, pospiesznie udajmy się do Jezusa i Jego Matki. Ten pośpiech jest ważny i chyba bardzo nam ludziom współczesnym bliski. Zadbajmy, by w nowym roku spieszno nam było do modlitwy, do Mszy Świętej i do czytania Ewangelii. By spotkania z Jezusem nie było pozostawione na "ostatni czas", ostatnie chwile dnia, najgorszy i najmniej produktywny czas, ale by nasze serca spiesznie tęskniły za tymi chwilami modlitwy i by te chwile były dla nas ważne.

Wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego bierzmy przykład także z naszej Matki Maryi - i tak jak Ona rozważajmy w swoich sercach nie tylko sprawy codzienne.

Joanna i Marcin Dębowiakowie