Rozważania parafian (22.01.2023)

Ewangelia (Mt 4, 12-17)

Dzisiejsza cała Liturgia mówi o tym, że Bóg jest Światłością - pokonał ciemność, czyli zło, piekło, ciemność, grzech.

„Pan jest moim światłem i zbawieniem moim”
„Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką”
„Lud, który siedział w ciemnościach, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło”

Tam, gdzie jest Jezus jest jasno i świetliście.  Wszystko jest ujawnione, dobro - nagrodzone, a zło - zgładzone.
Pan Jezus mówi: „Nawracajcie się”, czyli nie siedźcie już w ciemności, mrokach, grzechach i zła. Jezus jest Światłością, która chce nas oświecić od środka, nasze dusze i serca.
Nasz religia Chrześcijaństwo, Katolicyzm jest jedyną religią światłości, która prowadzi do Królestwa Światłości.
Ogłaszanie Jezusa i wzywanie do nawrócenia właśnie na tym polega. Abyśmy mogli być w tym Królestwie - wyrzeknijmy się zła.

Módlmy się szczególnie w tym czasie, aby wszystkie narody wyznały, że Yeshua Ha Mashiah - Jezus jest Mesjaszem!

Monika Bagińska