Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (05.02.2023)

Ewangelia (Mt 5, 13-16)

Dzisiejsza Ewangelia jest dla nas przynagleniem do bycia świadkiem Jezusa tu na ziemi. To często my, świeccy, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie dotrą księża, czy zakonnicy lub zakonnice. Czy nasze życie pokazuje innym, że warto żyć z Jezusem? Czy ludzie pytają nas: jak to robimy, że żyjemy z taką radością i miłością do innych? Czy świadczymy o tym, jak dobry jest Bóg?

A może po wyjściu z kościoła jesteśmy nieznośni i egoistyczni? Może - tak jak inni ludzie, którzy nie mają przywileju bycia na Mszy Świętej i czerpania z bezgranicznej Miłości - "żebrzemy" o uwagę i miłość innych ludzi, zamiast dzielić się miłością Boga?

Dziś Jezus mówi, że powinnyśmy traktować nasze życie jako przywilej i szansę, ale także jako zadanie do wykonania. Czy realizujemy naszą misję?

Joanna i Marcin Dębowiakowie