Jerycho Różańcowe

Modlitewne czuwanie - 14-15 lutego 2014

Historia biblijnego Jerycha

Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata. Gdy Jozue poprowadził Izraelitów do ziemi obiecanej, jako pierwsze postanowił zdobyć właśnie Jerycho. Izraelici maszerowali dookoła niego przez sześć dni, z kapłanami niosącymi Arkę Pana na czele. Siódmego dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie i kiedy kapłani zadęli w trąby, wznieśli potężny okrzyk. Na jego dźwięk mur miasta się zawalił i Jozue zdobył miasto.

Nasze Jerycho Różańcowe

Za przyczyną Patronki naszej parafii, Najczystszego Serca Maryi, w naszej wspólnocie rozpoczynamy nieustanną modlitwę różańcową - Jerycho Różańcowe, przez tę modlitwę będziemy wynagradzać Bogu za grzechy, które wnoszą w nasze życie tak wiele szkód i zamykają źródło Bożej łaski. Będziemy wypraszać odnowę sił i głębokiego poczucia misji biskupom, kapłanom, zakonnikom i wiernym.

W naszych modlitwach Dobremu Ojcu polecać będziemy naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce, aby niestrudzenie trwać w wierze i miłości do Boga. Będziemy modlić się za nasze rodziny, by odnowiły więzy i relacje oraz umocniły się w Bożej miłości. Polecać będziemy również chorych, cierpiących, aby wytrwali w doświadczeniach swego krzyża.

W różańcowej modlitwie oddawać będziemy dzieci i młodzież, aby ich wychowanie, życie, dorastanie dokonywało się na fundamencie wiary, miłości, Bożej mądrości. Polecać będziemy wszystkie nasze wspólnoty, grupy parafialne i całą parafię, wszystkich mieszkańców, prosić będziemy o szczególną opiekę i wstawiennictwo Matki Najświętszej, o Bożą opatrzność na każdy dzień, o świętość Chrystusa, o dary Ducha Świętego.

Będziemy przychodzili i przynosili przed oblicze Pana Jezusa wszystkie nasze sprawy, intencje modlitwy, błagania, przeproszenia, podziękowania, modlitwy za innych, które są dla nas ważne, drogie naszym sercom. W każdym momencie, o każdej porze w ciągu piątkowego wieczoru, w godzinach nocnych i w ciągu dnia w sobotę, możemy dołączyć do modlitwy, choćby na chwilę, aby wielbić Chrystusa Pana i polecać siebie, innych Matce Bożej.

Niech zatem nikogo z nas nie zabraknie podczas tych 24 godzin nieustannej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Piątek - 14 lutego 2014

• 19:00 - Rozpoczęcie Jerycha Różańcowego, uroczyste zapalenie świecy, wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa
  • 21:00 - Apel Jasnogórski, Msza św., modlitwa różańcowa i adoracja z udziałem młodzieży
  • 23:00 - Modlitwa różańcowa dla wszystkich

Sobota - 15 lutego 2014

• 24:00 - Msza o północy „Pasterka”, modlitewne czuwanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich
  • 2:00-4:00 - czuwanie modlitewne I Róży różańcowej
  • 4:00-6:00 - czuwanie modlitewne II Róży różańcowej
  • 6:00 - modlitewne czuwanie Sióstr Orionistek, modlitwa różańcowa,
    Godzinki o Najśw. Maryi Pannie
  • 7:00, 7:30, 8:00 - Msze św.
  • 9:00-10:00 - modlitwa różańcowa - Ojcowie Werbiści
  • 10:00-11:00 - czuwanie modlitewne ministrantów i służby liturgicznej
  • 11:00-12:00 - modlitewne czuwanie Bielanek, scholi dziecięcej
  • 12:00 - Msza Św. z udziałem i w intencji chorych, z udzieleniem sakramentu chorych
  • 13:00 - modlitewne czuwanie Akcji Katolickiej, Totus Tuus, lektorzy
  • 14:00 - czuwanie modlitewne - Kościół Domowy
  • 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa - Siostry Matki Bożej Miłosierdzia (z ul. Hetmańskiej)
  • 17:00 - modlitwa różańcowa, Ojcowie Pasjoniści, Klub Seniora
  • 18:00 - Uroczysta Msza Św.
  • 19:00 - Zakończenie Jerycha Różańcowego