Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

19 IX 2021 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, 19 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM.

  Szczęść Boże!

  W roku 2021 mija 30 lat od założenia Radia Warszawa, rozgłośni Diecezji Warszawsko-Praskiej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM w stolicy i okolicach. Dziś, w Niedzielę Środków Społecznego Przekazu, jej Zespół w szczególny sposób dziękuje Panu Bogu, że od trzech dekad może nieść Słuchaczom Dobrą Nowinę, rzetelną informację i godziwą rozrywkę w formie programu radiowego.

  Rozgłośnia, tworzona najpierw siłami pasjonatów, stopniowo profesjonalizująca się, obecnie jest jedną z najważniejszych stacji lokalnych na terenie Mazowsza, jej program jest dostępny również w internecie na www.radiowarszawa.com.pl i platformach podkastowych. To wspólne dzieło setek osób tworzących stację przez te lata: dziennikarzy, prezenterów i innych pracowników rozgłośni, ale również Słuchaczy, Przyjaciół i Dobroczyńców.

  By rozgłośnia mogła tworzyć nowe programy, dbać o pracowników i nowoczesny sprzęt emisyjny są potrzebne pieniądze, o które dziś będą prosić Państwa kwestarze stojący z puszkami u wyjścia z kościoła. Zachęcamy do hojności, która umożliwi rozgłośni diecezjalnej pracę dla kolejnych pokoleń katolików. Za gościnność Parafii i Państwa bezcenne wsparcie Zespół Radia Warszawa składa już teraz płynące z serca podziękowania, z radiowym pozdrowieniem „do usłyszenia!”

  O godz. 16:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Dzieci przynoszą różańce do poświęcenia. Na stronie internetowej list do rodziców ks. proboszcza.
  Dziś starsza grupa kandydatów do bierzmowania ma spotkanie o godz. 19:00 na plebanii.
  Zachęcamy do udziału w Narodowym Marszu Życia i Rodziny. Pl. Zamkowy godz. 11:30.
 2. Rozpoczynamy w naszej parafii nowy cykl spotkań dla uczniów klas ósmych przygotowujących do bierzmowania. Odpowiedzialnym za tegoroczną grupę jest ks. Łukasz. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały wrzesień. Deklaracje zgłoszeniowe należy pobrać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej – takie zgłoszenie otrzymuje i składa sam kandydat!, nie rodzic czy ktoś z rodziny. Złożyć je należy do pierwszej niedzieli października, czyli 3.10.2021 r. Pierwsze spotkanie wstępne z kandydatami i ich rodzicami/opiekunami planowane jest w październiku. Deklaracja do pobrania.
 3. W piątek 24 września o godz. 18:30 na plebanii konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka.
 4. W sobotę o godz. 10:30 w Sanktuarium Św. Ojca Pio na Gocławiu IV Diecezjalny Dzień Seniora i Chorego.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 Msza Św. w intencji Siostry Elżbiety zakrystianki z okazji 50 lecia ślubów zakonnych. Złoty jubileusz naszej siostry, która przez 30 lat posługuje w naszej parafii.
 6. Planowane są dwie pielgrzymki:
  • jedna tradycyjna do Częstochowy (uwaga zmiana terminu) dnia 16 października 7 października,
  • druga pielgrzymka do Gietrzwałdu dla ludzi młodych pracujących, poszukujących drogi swojego powołania w dniach 8/9 października.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Poprzednie pokolenia budowały tę piękną świątynię, a nam przyszło zadbać o jej zewnętrzny i wewnętrzny wygląd.
 8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Marie Teresę Januszak, śp. Zbigniewa Sadowy i śp. Piotra Staskę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz