Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

3 X 2021 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jutro wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 6:30 i 17:30 w dni powszednie i w święta. Dodatkowo we wtorki i w czwartki różaniec dla dzieci o godz. 18:30, a w piątek dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:00. W najbliższy poniedziałek z racji pierwszego poniedziałku wyjątkowo wypominki będą o godz. 18:30 po Mszy Św.
  3. W środę od godz. 16:30 korepetycje dla dzieci. Zapraszamy nauczycieli i chętnych do udzielania korepetycji. W środę i w piątek od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie prawnik. W czwartek (pierwszy miesiąca) adoracja przez cały dzień w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jest to Święto Matki Bożej Różańcowej.
  4. W czwartek o godz. 6:00 wyjazd pielgrzymki autokarowej do Częstochowy.
    W sobotę o godz. 8:00 wyjazd pielgrzymki dwudniowej do Kalisza. Nastąpiła zmiana miejsca pielgrzymki, nie do Gietrzwałdu ale do Kalisza, w związku z brakiem miejsc noclegowych. Zapraszamy do Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza, osoby poszukujące swojej drogi powołania, modlących się o dobrego męża czy żonę. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  5. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek, 15 października o 19:00 w kościele (najpierw różaniec, później katecheza). Na to spotkanie kandydaci przychodzą z rodzicami/opiekunami.
  6. W parafii chcemy założyć wspólnotę Oazy Dzieci Bożych. Na pierwsze organizacyjne spotkanie zapraszamy chętne dzieci z klas 3-6 z rodzicami w sobotę, 9 października na 11:00 do sali na plebanii.
  7. Odnowa w Duchu Świętym w naszej parafii zaprasza do udziału w rekolekcjach - Seminarium o Wspólnocie. Start w czwartek 14 października o 19:00. Spotkania z konferencją i dzieleniem będą co 2 tygodnie. Bliższe informacje są na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.  
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz