23 VI 2024 - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów. O godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o naszym Pasterzu biskupie Romualdzie Kamińskim z racji 19 rocznicy święceń biskupich naszego Biskupa.
 2. W poniedziałek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  W przyszłą sobotę 29 czerwca Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie.
 3. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria jest czynna rano w godz. 9:00-10:00 i po południu w godz. 16:00-18:00 od wtorku do piątku.
 4. W lipcu i w sierpniu w niedziele nie będzie Mszy Św. o godz. 8:30.
  Uwaga - dotyczy to również przyszłej niedzieli (30 czerwca).
 5. W dniach od 17 do 21 października organizowana jest pielgrzymka do Rzymu. Program na stronie internetowej. Zapisy do 15 sierpnia.
  W listopadzie planowana jest pielgrzymka na Maltę. Program na stronie internetowej. Zapisy do końca czerwca.
 6. Akcja Katolicka zaprasza w dniu 29 czerwca na pielgrzymkę m.in. do: Markowej, Kraczkowej, Radecznicy (miejsce objawień Św. Antoniego). Koszt 140 zł. Zbiórka o godz. 5:15 przy Kościele na pl. Szembeka. Zapisy w zakrystii i w kancelarii do 25 czerwca. 
 7. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie ostatni nr polecamy tygodnika „Idziemy”.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy św. nowennowej w środę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszych Patronów. 

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz