Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (19.09.2021)

Ewangelia (Mk 9, 30-37)

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje uczniów wędrujących z Jezusem, przemierzających Galileę. W drodze rozprawiają oni ze sobą, o tym, kto z nich jest największy, a także zastanawiają się co znaczą słowa Jezusa o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Gdy są w domu w Kafarnaum, Chrystus znając ich myśli cierpliwie i z miłością mówi: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich.” W tych słowach podkreśla, jak ważna jest postawa służby wobec drugiego człowieka. To nią mamy kierować się w życiu. Dalej, w prostym geście przytulenia dziecka Mistrz pokazuje, jak mamy przyjmować każdego człowieka, a w nim samego Boga, który pragnie dla nas dobra.

Pomyśl, czy zapraszasz Jezusa do swojego serca?

W jakiej postawie Go przyjmujesz?

Czy w bliźnim starasz się dostrzegać Boga?

Maria i Mariusz Makuchowie