Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (04.06.2023)

Ewangelia (J 3, 16-18)

"Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał".

Bóg tak nas kocha, że ciągle nam DAJE - daje bezinteresownie, hojnie, często w nadmiarze. Daje nam łaski, natchnienia, mądrość, inteligencję, pomysły, talenty, czas, rzeczy, ludzi i daje nam Swego Syna - Jezusa, codziennie w Eucharystii. Czy jestem wdzięczny za te wszystkie dary? Czy dziękuję za nie? Czy żyję ze świadomością, że wszystko co jest wokół mnie nie należy do mnie tylko jest prezentem od Kochającego Ojca? Czy potrafię się dzielić tym, co mam, bo skoro "darmo otrzymaliście - darmo dawajcie". Może dziś warto przyjrzeć się mojej wdzięczności i dostrzec te dary, za które nigdy nie dziękowałem/łam Panu Bogu.

Joanna i Marcin Dębowiakowie