Rozważania parafian (24.03.2024)

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Niedziela, która rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Chrystusa. W tym czasie pragniemy być przy Tobie Panie, przy twoim cierpieniu, przy twoich ranach. Chcemy przeżywać te chwile dzisiejszego dnia i całego tygodnia wielbiąc nieskończone twoje miłosierdzie, twoją miłość. Chcemy w tym dniu szczególnie ogłaszać, że Ty jesteś naszym Królem!  Nowym Dawidem, którego witamy, pozdrawiamy i przyjmujemy niosąc duchowe palmy, rzucając duchowe płaszcze przed Tobą Panie Jezu Chryste!  

Wiemy, że nasze życie przeminie, ale nie przeminie nasza miłość do Ciebie Boże w Trójcy jedyny, do Maryi i do ludzi. Chcemy żyć miłością Chrystusa ukrzyżowanego, bo to jest prawdziwe życie.  

Panie Jezu Chryste ukrzyżowany Synu Dawida, którego dzisiaj w czasie liturgii czcimy jako błogosławionego, który przychodzi w imię Pańskie w imię Ojca, który wjechałeś na osiołku jako cichy i pokorny król do Jerozolimy witany przez ludzi i my również pragniemy Cię Panie witać, wielbić i wychwalać! Wysławiać i ogłaszać wielkie dzieła Twojego serca. Wielką chwałę naszego Ojca w niebie. Wszystko to pragniemy czynić w Duchu Świętym, z Maryją Męczennicą Miłości i z  Aniołami i ze świętymi, również ze świętymi Józefem.  

Panie Jezu Chryste, Synu Dawida, ulituj się nade mną. 

Maryjo, której serce zostało przebite siedmioma mieczami boleści, módl się za nami. 

Święty Józefie, oblubieńcze Maryi, módl się za nami.

Monika Bagińska