Rozważania parafian (16.06.2024)

Maria:

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

Dzisiejsza Liturgia Słowa przepełniona jest obietnicami Boga o wielkim rozkwicie tych, którzy Go poznają i z Nim żyją, karmią się Jego Słowem. Kiedy poznaje się Boga i daje się Jemu działać w swoim życiu, to nie ma innej drogi, jak duchowy rozkwit, pełnia łask, które On nam chce dawać każdego dnia. Słowo Boże "jest ... jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. Lecz wsiane, wyrasta i staje się większe od innych jarzyn; wypuszcza wielkie gałęzie, tak że ptaki podniebne gnieżdżą się w jego cieniu." Wystarczy zatem dać Słowu odpowiednią glebę, by samo jedno zakiełkowało w sercach ludzi, a przez nich krzewiło się w świecie. Warto karmić się Słowami Boga każdego dnia, czy to podczas Eucharystii czy samemu czytając Pismo Święte lub rozważając je we wspólnocie.

Zachęcam do tego pięknego rozkwitu i uwielbienia Boga!

Mariusz:

13 czerwca było wspomnienie liturgiczne Antoniego z Padwy. Wzywamy jego orędownictwa u BOGA, kiedy coś nam zginie/zawieruszy się... Miałem taką sytuację 2 lata temu, kiedy pierwszy raz w moim życiu udałem się z przyjacielem na strzelnicę. Jako wyzwanie w życiu, nie podobało mi się. Podczas oddawania strzałów nagle z moich okularów wypadła śrubka. Była taka malutka, że nie mogłem jej znaleźć wśród tego śrutu. Od razu szybko wezwałem św. Antoniego i co? Po godzinie śrubkę miałem w kieszeni?
Przypadek? Nie sądzę :)

Święty Antoni Padewski, orędowniku niebieski
Niech się spełni wola Twoja,
Niech się znajdzie zguba moja😇❤

Jestem też Zelatorem Róży Świętego Antoniego z Padwy i modlimy się o: Rozmiłowanie w Słowie Bożym i nawrócenie grzeszników.
Antoni wyjaśniał PISMO ludziom. Karmił się Nim codziennie. Wspomniałem o tym świętym, ponieważ tak ZAKOCHAŁ SIĘ W SŁOWIE BOŻYM, że głosił je wszędzie i wszystkim.

A Ty siostro/bracie czytasz Pismo Święte codziennie?
Rozkochujesz się w PANU?

Maria i Mariusz Makuchowie