Korepetycje

W ramach Caritas przy parafii organizujemy bezpłatne korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Staramy się pomagać dzieciom mającym problemy z matematyką, fizyką, chemią, językiem polskim oraz językami obcymi. Nasi uczniowie to dzieci, które mają problemy z odrabianiem lekcji, przygotowaniem do klasówek. Serdecznie zapraszamy do nas wszystkich potrzebujących większej lub mniejszej pomocy. Czasami nawet kilka lekcji pozwoli zrozumieć to, co sprawia wielkie kłopoty i ułatwi opanowanie kolejnej porcji szkolnej wiedzy. Nasi wolontariusze to nauczyciele, studenci, uczniowie liceum. Staramy się aby panowała u nas miła atmosfera i chyba nawet nam się to udaje, bo już od kilku lat mamy swoich stałych „klientów”.

Spotykamy się co tydzień w środy od 16:30 do 18:00 w sali nr 2 na plebanii.

Co roku z naszej pomocy korzysta około 20 uczniów. Niektórzy przychodzą regularnie, inni tylko przed sprawdzianami. Bardzo chcielibyśmy aby z jednym dzieckiem pracowała zawsze ta sama osoba (to dawałoby lepsze efekty), ale niestety jest nas za mało. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do pracy z dziećmi: nauczycieli, studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy czują się na siłach pomóc trochę młodszym dzieciom w nauce, mają dużo cierpliwości i dobry kontakt z młodszymi.

Nasza kadra „pedagogiczna” tworzy bardzo życzliwą grupę i bardzo chętnie Ci bardziej doświadczeni w nauczaniu pomagają młodym wolontariuszom. Praca czasami bywa trudna, ale dzieci, które do nas przychodzą, bardzo chcą się nauczyć i gdy to się udaje - radość ucznia i satysfakcja nauczyciela - gwarantowana.

Jeżeli chcesz dołączyć do nas, czy to jako wolontariusz, czy jako uczeń przyjdź o 16:30 w środę na plebanię. Z przyjemnością udzielimy Ci informacji.