Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

2 V 2021 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Rozpoczyna się miesiąc maj, podczas którego w sposób szczególny modlimy się do Matki Bożej w czasie nabożeństw majowych. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.
  2. W poniedziałek Uroczystość Królowej Polski. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 9:30 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Św. o godz. 8:00 adoracja przez cały dzień w intencji kapłanów. W piątek Msze o godz. 8:00, 17:00 (dla dzieci) i 18:00. Spowiedź rano od godz. 7:00 i po południu od godz. 16:30. W tym dniu z racji uroczystości Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę 8 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Łaskawej głównej Patronki Stolicy.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  6. W tym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. Ryszarda Zalewskiego i śp. Mariannę Świątek. Odeszli też kapłani, którzy pochodzili z naszej parafii - śp. ks. prałat Jan Lubaczewski 96 lat, w kapłaństwie 71 lat i śp. ks. kan. Sławomir Safader. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
    Uroczystości pogrzebowe ks. Safadera we wtorek w parafii Zakręt o godz. 19:30 i w środę o godz. 15:00. Pogrzeb ks. Jana w czwartek o godz. 13:10 w kościele Św. Wincentego na Bródnie.

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz