Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

9 V 2021 - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś transmisja Mszy Św on-line o godz. 12:30.

  1. Dziś ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.
  2. Dziś o godz. 19:00 Modlitwa Uwielbienia.
  3. W środę o godz. 18:00 Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek 13 maja po mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ze świecami.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 9:30 i 11:00 I komunia św. dla dzieci ze szkoły 215, a o godz. 12:30 dla dzieci ze szkoły 163. Spowiedź w czwartek i w piątek.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (grupa starsza).
  7. Przypominamy, że zbiórki pieniężne na terenie kościelnym są zakazane. Osoby potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się do kancelarii w każdą środę. Codziennie przy ul. Grochowskiej 113 wydawane są posiłki dla potrzebujących.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. W ostatnim czasie zakupiliśmy ponad 1000 kg blachy miedzianej za kwotę 50 000 PLN celem zakończenia prac blacharskich na kościele. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. wieczornej w środę.
  9. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Janusza Żukowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz