Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

16 V 2021 - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Dziś transmisja Mszy Św on-line o godz. 12:30.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy naszą nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.
  2. W poniedziałek 17 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, patrona Polski.
  3. W środę 19 maja w ramach Roku Rodziny w czasie nabożeństwa majowego specjalne modlitwy za nasze matki.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą. W wigilię Zesłania Ducha Św. w sobotę 22 maja o godz. 18:00 Mszą Św. rozpocznie się czuwanie modlitewne w naszej świątyni do godz. 21:00. Nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego i z modlitwą do Św. Rity.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 i 12:00 pierwsza komunia św. dla dzieci ze szkoły 374. Spowiedź w piątek o godz. 16:00.
  6. Przypominamy, że zbiórki pieniężne na terenie kościelnym są zakazane. Osoby potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się do kancelarii w każdą środę.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję Wam kochani, za każdy dar, który złożyliście na tacę, bądź indywidualnie czy przelewem. W ostatnim czasie zakupiliśmy ponad 1000 kg blachy miedzianej za kwotę 50 000 PLN celem zakończenia prac blacharskich na kościele. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas Mszy Św. wieczornej w środę.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Józefa Wierzchowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz