Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

23 V 2021 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś transmisja Mszy Św on-line o godz. 12:30.

  1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy.
  2. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7:00, 7:30, 8:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. wieczornej.
  3. W czwartek 27 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18:00 Msza Św. w intencji kapłanów. Szczególnie chcemy modlić się w intencji ks. Jarosława, dziękując za 25 lat posługi kapłańskiej.
  4. W przyszłą niedzielę 30 maja o godz. 18:45 koncert „Ufaj jak Józef” w wykonaniu księży Misjonarzy Św. Rodziny. Serdecznie zapraszamy.
  5. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 i 12:00 pierwsza komunia św. dla dzieci ze SP 246. Spowiedź w piątek o godz. 16:00 i 17:00.
  7. Kochani jesteście wspaniali! Bóg zapłać Wam, za wasze trwanie przy Chrystusie, w swoich domowych kościołach, za waszą troskę o nas, za waszą modlitwę i za dar serca przekazany na konto. Lista Waszych imion jest tak długa jak litania do Wszystkich Świętych. Bóg zapłać. W każdą środę podczas Mszy Św. nowennowej modlimy się za Was.
  8. W tym tygodniu na progu do wieczności pożegnaliśmy śp. Teresę Szymaniak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Ukleja
Proboszcz