Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów

Rozważania parafian (7.11.2021)

Ewangelia (Łk 16, 9-15)

Pan Jezus dziś pokazuje nam prostą zasadę: Nie można dwóm panom służyć.

Czym jest dla mnie współczesna "mamona"? Czy to pęd za karierą? Czy po prostu kasa? A może dom, uroda, zdrowie czy nowy samochód, które stają się ważniejsze niż ludzie wokół i niż Pan Bóg? Czy jestem wolny od dóbr doczesnych, od swoich planów? Czy potrafię całkowicie oddać swoje życie Panu Bogu i zgodzić się, że jeśli jest taka Jego wola, to może mi zabrać moje skarby?

Może warto się dziś zastanowić: co by się stało, gdybym to wszystko co mam i czym się szczycę nagle stracił/straciła np. przez pożar, kradzież, chorobę?

Jezus zna nasze serca i wie co w nich się kryje, co dla nas jest ważne, a może ważniejsze niż On. Warto dziś stanąć w prawdzie przed Panem i poprosić, by On był zawsze na pierwszym miejscu. By był naszym prawdziwym i jedynym Panem. A jeśli trzeba, by uwolnił nas od dóbr doczesnych, które mogą Go przysłaniać.

Joanna Dębowiak