Rozważania parafian (19.05.2024)

Drogi bracie, droga siostro. Czy zdajesz sobie sprawę, że dziś... właśnie dziś jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego? To dzięki Niemu jest i trwa nadal Kościół!!! Jestem ja i jesteś Ty :)

Dziękujemy Ci Duchu Święty.

Dopiero teraz dajesz mi poznać Dobry Panie, kim Jesteś. Jak wielkimi szczęściarzami jesteśmy otwierając się na Ciebie i rzeczywistość Trójcy Świętej.

Dziękujemy Ci Trojco Święta.

Pewnej soboty wkurzony na JEZUSA poszedłem na Adorację do naszej kaplicy. Chciałem Ci wyrzucić ten ciężar co we mnie siedział i niezgodę na sprawy o których wiesz BOŻE. I co? Pewna kobieta z naszej wspólnoty parafialnej podeszła do mnie i powiedziała: "Chcę Ci przekazać, co mi DUCH ŚWIĘTY powiedział do Ciebie." Nagle mi dech zaparł... cisza... pokój Boży... i już nie pytałem. Wątpliwości poszły w dal. Niczym tekst piosenki "Dawne życie poszło w dal." :)

Niech zstąpi DUCH Twój i odnowi oblicze ziemi.
Niech zstąpi DUCH Twój i odnowi oblicze ziemi.
Niech zstąpi DUCH Twój i odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi.

Drogi bracie i siostro. Porozmawiaj dziś z DUCHEM ŚWIĘTYM I WZYWAJ GO! Amen.

Mariusz Makuch