Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Parafia Duszpasterze

Duszpasterze

Drukuj PDF

Ks. Prałat Krzysztof Ukleja pochodzi z par.  Goszczyn, mgr teol. na ASTK, ukończył Podyplomowe Studia Specjalistyczne na PWTW (pedagogika), wyśw. 6 czerwca 1982 przez Kard. Józefa Glempa, wikariusz: Wieliszew, Narodzenia NMP w Mińsku Maz., Raszyn, Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku, od 1992 pierwszy dyrektor i twórca struktur Caritas DW-P do 2010 r. a następnie diecezjalny konsultor do spraw charytatywnych, Członek Rady Kapłańskiej od 1992, od 2006 r. proboszcz parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie na Grochowie, odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu w 1997 r. kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, kapelan honorowy Jego Świątobliwości od 2005 r. kanonik gremialny kapituły konkatedralnej na Kamionku od 2012 r. Nagrody: Miasta Stołecznego Warszawy 21.04.1998 r. „ Syrenka” i zasłużony dla Warszawy, Złoty Krzyż Zasługi w 2007 r. przyznany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne.
W parafii ks. Proboszcz przewodniczy Radzie Parafialnej, sprawuje opiekę nad Służbą Liturgiczną (ministrantami), Kołami Żywego Różańca, Parafialną Caritas, Chórem Parafialnym „Cor Mariae”, Klubem Seniora.
Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Jarosław Sikorski pochodzi z parafii Św. Pawła Ap. w Zakręcie, święcenia kapłańskie przyjął w 1996 r., uzyskał tytuł magistra PWTW (teologia dogmatyczna), wikariusz parafii: Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie, Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, Miłosierdzia Bożego w Otwocku, MB Królowej Polski w Jabłonnie, Św. Jakuba Ap. w Jadowie, od 2014 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad Rodziną Nazaretańską, Kręgiem Kościoła Domowego, odpowiedzialny za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania.

Ks. Mariusz Czyżewski pochodzi z parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie, święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r., w 2002 r. uzyskał tytuł magistra PWTW (pedagogika), w 2011 r. licencjat UKSW (katechetyka), od 2014 r. wizytator katechetyczny i wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii DW-P, wikariusz parafii: Św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim, Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej, MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie, od 2015 r. jest wikariuszem w naszej parafii.
Opieka w parafii nad ministrantami i Mszą Św. dla dzieci.

Ks. Tadeusz Jabłecki pochodzi z parafii Klembów, wyśw. 27 maja 1979 przez Bp. Jerzego Modzelewskiego, magister na ASTK (katechetyka), wikariusz parafii: Domaniewice, Św. Mikołaja w Warce, Św. Anny w Grodzisku Maz., Bełchów, Świętej Trójcy w Kobyłce, Św. Michała w Nowym Dworze Maz., proboszcz: Kiciny i parafii Zamienie, od 2009 r. rezydent naszej parafii.

Ks. Michał Puczyłowski pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie, święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 2014 r. w Ełku, w 2014 r. uzyskał tytuł magistra (liturgika) na Wydziale Teologicznym UWM w Olsztynie, obecnie studia doktoranckie z teologii pastoralnej z zakresu małżeństwa i rodziny na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie, wikariusz parafii: św. Teresy z Àvila w Wiżajnach, od 2017 r. rezydent naszej parafii.

Ks. Michał Czajkowski święcenia kapłańskie przyjął w 2014 r., uzyskał tytuł magistra PWTW (filozofia), poprzednio wikariusz parafii Św. Feliksa z Kantalicjo, w naszej parafii od 2018 r.
Opiekuje się młodzieżą oazową oraz kandydatami do bierzmowania.