Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów Rzymskokatolicka Parafia Najczystszego Serca Maryi Warszawa Grochów
Parafia Plac Szembeka Grochów Parafia Najczystszego Serca Maryi Grochów
Strona główna Parafia Siostry Orionistki

Siostry Orionistki

Drukuj PDF

Św. Alojzy Orione (1872 - 1940)

Włoski kapłan, założyciel Małego Dzieła Boskiej Opatrzności (Orionistów)

oraz Zgromadzenia Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek).

Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia - Orionistki….

Jesteśmy Zgromadzeniem włoskim,  założonym w 1915 roku we przez Świętego Księdza Alojzego Orione, który wcześniej (w 1893 roku) założył też Zgromadzenie Synów Boskiej Opatrzności (Księży Orionistów). W roku 1927 w istniejącym już Zgromadzeniu Sióstr Orionistek Św. Alojzy Orione dał też początek kontemplacyjnej gałęzi Zgromadzenia pod nazwą Siostry Sakramentki Niewidome. Do Polski formalnie Zgromadzenie zostało przeszczepione w 1932 roku, chociaż kandydatki do Zgromadzenia w Polsce były przyjmowane już od roku 1924.

Obecnie Zgromadzenie Sióstr Orionistek pracuje w kilkunastu krajach prowadząc działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą i misyjną.

Placówki misyjne naszego Zgromadzenia znajdują się na terenie Ameryki Łacińskiej, w Afryce oraz we Włoszech. Prowadzimy także działalność ewangelizacyjno-charytatywną na Wschodzie: w Rosji i na Ukrainie

Naszym głównym hasłem są słowa św. Pawła:

"Odnowić wszystko w Chrystusie! - Instaurare omnia in Christo!".

W naszej Parafii - Najczystszego Serca Maryi - pracujemy od 1983 r. Siostry pełnią posługę zakrystianki, katechetek oraz pielęgniarki w środowisku.

Aktualnie w parafii posługują:

  • S. M. Faustyna Orchowska – przełożona i katechetka
  • S. M. Elżbieta Watras – zakrystianka
  • S. M. Magdalena Lasecka – pielęgniarka
  • S. M. Cyryla Wyrozumialska – katechetka
  • S. M. Łukasza Koteras – katechetka
  • S. M. Urszula Wilk – katechetka

Kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj www.orionistki.pl