Siostry Orionistki

Św. Alojzy Orione (1872 - 1940)

Włoski kapłan, założyciel Małego Dzieła Boskiej Opatrzności (Orionistów)

oraz Zgromadzenia Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistek).

Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia - Orionistki….

Jesteśmy Zgromadzeniem włoskim,  założonym w 1915 roku we przez Świętego Księdza Alojzego Orione, który wcześniej (w 1893 roku) założył też Zgromadzenie Synów Boskiej Opatrzności (Księży Orionistów). W roku 1927 w istniejącym już Zgromadzeniu Sióstr Orionistek Św. Alojzy Orione dał też początek kontemplacyjnej gałęzi Zgromadzenia pod nazwą Siostry Sakramentki Niewidome. Do Polski formalnie Zgromadzenie zostało przeszczepione w 1932 roku, chociaż kandydatki do Zgromadzenia w Polsce były przyjmowane już od roku 1924.

Obecnie Zgromadzenie Sióstr Orionistek pracuje w kilkunastu krajach prowadząc działalność charytatywną, opiekuńczo-wychowawczą i misyjną.

Placówki misyjne naszego Zgromadzenia znajdują się na terenie Ameryki Łacińskiej, w Afryce oraz we Włoszech. Prowadzimy także działalność ewangelizacyjno-charytatywną na Wschodzie: w Rosji i na Ukrainie

Naszym głównym hasłem są słowa św. Pawła:

"Odnowić wszystko w Chrystusie! - Instaurare omnia in Christo!".

W naszej Parafii - Najczystszego Serca Maryi - pracujemy od 1983 r. Siostry pełnią posługę zakrystianki, katechetek oraz pielęgniarki w środowisku.

Aktualnie w parafii posługują:

  • S. M. Faustyna Orchowska – przełożona i katechetka
  • S. M. Elżbieta Watras – zakrystianka
  • S. M. Magdalena Lasecka – pielęgniarka
  • S. M. Estera Jasińska – katechetka

Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj www.orionistki.pl