W sobotę 8 grudnia zapraszamy wszystkich ministrantów i chętne osoby na dwa wydarzenia:

1. ping pong - zaczynamy o godz. 11.00 na sali na plebanii - będzie to I faza turnieju do godz. 11.45

2. Godzina Łaski - 12.00 - Msza święta (zabieramy ze sobą komże) - Maryja zaprasza nas na szczególny czas, abyśmy spędzili z nią godzinę .

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Po mszy świętej wracamy na plebanię i dalej będziemy uczestniczyć w turnieju.

Do zobaczenia
Opiekunowie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy o wysyłaniu adresów mailowych. Szczegółowe informacje w zakładce ministrancji/wiadomości

Chętnych chłopców, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z opiekunem.

Kandydatami opiekuje się Adam Polkowski (602-669-559).

Zbiórki dla ministrantów odbywają się w soboty o 10.00 na plebanii

Zbiórki dla ministrantów prowadzi ks. Mariusz Czyżewski i/lub Rafał Ostrowski (884-861-254)

"Rozważajcie więc, co czynicie" - Oto nasze motto.

"Ministrare" znaczy służyć - służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

O tym pamiętamy szczególnie

• Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.
  • Ministrant jest tym, który niesie znaki.
  • Ministrant powinien sam być znakiem.

Nasi Patroni

św. Tarsycjusz - męczennik rzymski III wiek
św. Stanisław Kostka - XVI wiek (Polska)
św. Alojzy Gonzaga - XVI wiek (Włochy)
św. Jan Berchmans - XVIII wiek (Belgia)
św. Dominik Savio - XIX wiek (Włochy)

Nasza modlitwa:

Przed służeniem:

"Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystąpię służby, chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen."

Po służeniu:

"Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw bym uświęcony Twym wstawiennictwem, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą Zbawienia. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen

Naszym Opiekunem jest ks Mariusz Czyżewski