Szanowni Państwo!
W tym roku zostałem nowym opiekunem służby liturgicznej.
Serdecznie zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów razem z rodzicami na pierwsze spotkanie po wakacjach. Celem naszego spotkania jest wspólna modlitwa na niedzielnej Eucharystii, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć kolejny rok formacji służby liturgicznej oraz wzajemne relacje. Spotkanie odbędzie się 15 września br. /niedziela/. Rozpoczniemy Uroczystą Mszą Świętą o g. 11.00. Po kościele zapraszamy wszystkich do ogrodów za plebanią. Relacje tworzy się m.in. przy stole. Będzie to dobra okazja, żeby lepiej się poznać, wspólne spędzić miło czas, a także wzajemnie posłuchać po to, aby wymienić się oczekiwaniami, potrzebami, żeby ten wspólny czas służby Waszych dzieci przy ołtarzu był pomocą w ich integralnym rozwoju.  Organizatorzy zapewniają kiełbaski na grilla i zimne napoje. Jeśli ktoś chciałby przynieść coś słodkiego na wspólny stół to jest to mile widziane. Oczywiście jeśli ministranci mają rodzeństwo, to oni niech także uczestniczą w naszym spotkaniu.
Będzie mi bardzo miło z Wami wszystkimi się spotkać.
ks. Michał Puczyłowski

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy o wysyłaniu adresów mailowych. Szczegółowe informacje w zakładce ministranci/wiadomości

Chętnych chłopców, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z opiekunem.

Kandydatami opiekuje się Adam Polkowski (602-669-559).

Zbiórki dla ministrantów odbywają się w soboty o 10.00 na plebanii

Zbiórki dla ministrantów prowadzi ks. Mariusz Czyżewski i/lub Rafał Ostrowski (884-861-254)

"Rozważajcie więc, co czynicie" - Oto nasze motto.

"Ministrare" znaczy służyć - służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

O tym pamiętamy szczególnie

• Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.
  • Ministrant jest tym, który niesie znaki.
  • Ministrant powinien sam być znakiem.

Nasi Patroni

św. Tarsycjusz - męczennik rzymski III wiek
św. Stanisław Kostka - XVI wiek (Polska)
św. Alojzy Gonzaga - XVI wiek (Włochy)
św. Jan Berchmans - XVIII wiek (Belgia)
św. Dominik Savio - XIX wiek (Włochy)

Nasza modlitwa:

Przed służeniem:

"Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystąpię służby, chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen."

Po służeniu:

"Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw bym uświęcony Twym wstawiennictwem, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą Zbawienia. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen

Naszym Opiekunem jest ks Mariusz Czyżewski