INFORMACJA DLA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW

Najbliższa zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie 9 lutego. Do tego czasu kandydaci w piątki (lub inny dzień ) uczestniczą we mszy świętej o godz. 18.00 .

Porządek zbiórek:

kandydaci - piątek godz. 17.15 i uczestnictwo we Mszy św. o godz. 18 (z wyjątkiem I piątku miesiąca uczestnictwo we mszy o godz. 17.00)

ministranci młodsi (do 6 klasy szkoły podstawowej) - sobota godz. 10.00

ministranci starsi (od 7 klasy szkoły podstawowej) - piątek godz. 18.30 (uczestnictwo we mszy św. o godz. 18.00)

Opiekunowie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominamy o wysyłaniu adresów mailowych. Szczegółowe informacje w zakładce ministrancji/wiadomości

Chętnych chłopców, którzy chcieliby podjąć służbę przy ołtarzu zapraszamy do kontaktu z opiekunem.

Kandydatami opiekuje się Adam Polkowski (602-669-559).

Zbiórki dla ministrantów odbywają się w soboty o 10.00 na plebanii

Zbiórki dla ministrantów prowadzi ks. Mariusz Czyżewski i/lub Rafał Ostrowski (884-861-254)

"Rozważajcie więc, co czynicie" - Oto nasze motto.

"Ministrare" znaczy służyć - służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

O tym pamiętamy szczególnie

• Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych.
  • Ministrant jest tym, który niesie znaki.
  • Ministrant powinien sam być znakiem.

Nasi Patroni

św. Tarsycjusz - męczennik rzymski III wiek
św. Stanisław Kostka - XVI wiek (Polska)
św. Alojzy Gonzaga - XVI wiek (Włochy)
św. Jan Berchmans - XVIII wiek (Belgia)
św. Dominik Savio - XIX wiek (Włochy)

Nasza modlitwa:

Przed służeniem:

"Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystąpię służby, chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen."

Po służeniu:

"Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw bym uświęcony Twym wstawiennictwem, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą Zbawienia. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen

Naszym Opiekunem jest ks Mariusz Czyżewski