Strona główna Wspólnoty Parafialne Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców

Idea modlitwy różańcowej Róż Rodzinnych

20 osób łączy się we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji swoich rodzin tworząc Różę Rodziców modlących się za dzieci i za swoje rodziny. Każda z tych osób odmawia codziennie 1 dziesiątkę Różańca w dowolnym miejscu i czasie rozważając jedną z tajemnic różańcowych. Łączymy się duchowo z innymi osobami, w ten sposób wypełniając wolę Maryi, która prosi o tę modlitwę i wstawia się do swojego Syna, aby ludzie łączyli się w modlitwie. W ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec w intencji rodzin.

Modlitwa dziesiątka różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny. Oczywiście podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże.

Podjęcie modlitwy pomaga również w zwróceniu uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy!

Co uzyskujemy z powodu uczestnictwa w takiej róży?

1. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
  2. Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!
  3. Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. Jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!

Intencja stała Kółka Rodzinnego

"Za dzieci rodziców z kółek rodzinnych o Boże Błogosławieństwo dla nich i opiekę Najświętszej Maryi Panny, za dzieci poczęte o dar życia dla nich i Boże Błogosławieństwo dla ich rodziców, za małżeństwa z kółek, które proszą Pana o dar macierzyństwa i za rodziny zagrożone rozpadem, te które trapią konflikty, złe relacje, a także borykające się z różnymi trudnościami dnia codziennego, o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski naszym rodzinom i o założenie świętej rodziny dla osób samotnych."

Oraz: Modlitwa w intencjach Ojca Świętego i Kościoła.

Uczestnictwo w Różańcu Rodziców można zgłaszać do:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 8:00 mamy wspólną Mszę św, różaniec, rozważania i spotkanie.

Serdecznie zapraszamy!

Najbliższe spotkania: